Barınakta Avlanırken Görüntülendi...

Bodrum’da balıkçı barınağında avlanan Akdeniz Foku, vatandaşlarca görüntülendi. Fok, avladığı balıkla kameralara adeta poz verdi.

Barınakta Avlanırken Görüntülendi...

Turgutreis Balıkçı Barınağı'nda demirli teknesinde arkadaşları ile oturan Hüseyin Çağlar isimli kaptan tarafından görüntülenen Akdeniz Foku, 2 kilonun üzerinde olduğu tahmin edilen bir levrekle su yüzüne çıktı. Su üzerinde adeta kameralara poz veren hayvan, birkaç saniye sonra tekrar suya dalarak gözden kayboldu. 

ÖNCE TEKNEYE ÇARPTI, SONRA AĞZINDA BALIKLA ÇIKTI

O anları cep telefonu kamerası ile kayıt altına alan Hüseyin Çağlar, o anları şöyle anlattı;

“Dün akşamüstü 17:00 sularında teknemde arkadaşlar ile oturduğumuz esnada tekneye büyük bir şeyin çarpması sonucu sarsıldık. İlk önce devasa bir balığın çarptığını sandık. Olayın ilk şokunu atlattıktan sonra, telefonun kamerasını açarak, bize çarpan canlıyı kaydetmek için limanın içine baktım. Bir müddet sonra yaklaşık 20 metre ilerimizde yaklaşık iki metre uzunluğunda, 300 kilogram olduğunu tahmin ettiğim bir Akdeniz Fok'u, ağzında avladığı iki kilodan fazla bir levrekle su yüzüne çıktı.  Kısa bir süre su yüzünde kalıp, adeta bize poz veren Akdeniz Fok'u, hemen ardından suya dalarak gözden kayboldu. Yaşadığımız coğrafyada yaban hayatının devam ettiğine şahit olmak güzel bir duyguydu.”