BARIŞ'I KAYBETTİK

Özel Bodrum Hastanesi beyin cerrahı Abdullah Servet, ilerleyen saatlerde bir açıklama...

BARIŞ'I KAYBETTİK
Özel Bodrum Hastanesi beyin cerrahı Abdullah Servet, ilerleyen saatlerde bir açıklama yaparak, Akarsu'nun yaşamını yitirdiğini teyid etti. Servet, " Akarsu'nun akşam saatlerinde kalbi durdu. Yapılan müdahalelere rağmen yaşama döndürülemedi. Başımız sağolsun" dedi. Abdullah Servet'in açıklamalarını dinleyen vatandaşlar bazı internet sitelerinde yayınlanan Barış Akarsu'nun yoğun bakımda çekilmiş fotoğrafları nedeni ile tepki gösterdi. Servet, savcılığın konu ile ilgili soruşturma başlattığını ifade etti. Hastanenin yaptığı açıklama ise aynen şöyle:

Özel Bodrum Hastanesi, Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahı Op. Dr. Abdullah Servet tarafından 04 Temmuz 2007 saat 23.10 da yapılan basın açıklaması aşağıdaki gibidir:

"Barış Akarsu'yu kaybettik. Biz burada gereken tüm işlemleri yaptık, beşinci güne girdik ve maalesef 21.00'a doğru bir kalp durması oldu. Biz reanime ettik. 45-50 dakika cevap alamadık. Bu beklenmeyen bir olay değildi. Ama süreci belirlenmiş bir olay değildi. Maalesef bugün gerçekleşti. Sonunda bu tür bir olay olabileceğini öngörmüştük. Son açıklamamızdan sonra maalesef bu akşam meydana geldi. İkinci kere kalbi çalıştıramadık ve kaybettik. Hepinizin başı sağ olsun. Biz öbür basın olayıyla ilgili olarak savcı bey ile birlikte bu işin peşini bırakmayacağız."