Bariyer Kapanınca Mahsur Kaldılar

Torba Mahallesi'ndeki Demirbükü mevkisine giden yolun orman yangını tehlikesi gerekçe gösterilerek araç trafiğine kapatılmasının ardından bölgede tam bir trafik keşmekeşi yaşanıyor.

Bariyer Kapanınca Mahsur Kaldılar

Torba Limanı'ndan Demirbükü mevkisine giden orman yolu, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesine istinaden, Bodrum ilçesi Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonu kararıyla geçen hafta kapatıldı. 

Kilitli bariyerlerin anahtarının kapalı alandaki sahil kenarında evi bulunan vatandaş ile bölgedeki iskelede teknesi bağlı olan vatandaşlara verildiği ifade edildi. Bu kişilerin zaman zaman bariyeri açmalarıyla denize girmek için bölgeye gelen vatandaşlar, araçlarıyla kapalı alana giriyor. Vatandaşların otomobilleri içeride olduğu esnada bariyer kilitlenince araçlar içeride kalıyor. 

"BU KAPATMAYA BİR ANLAM VEREMEDİK!"

Dün de buna benzer bir durum yaşandı. Bariyerin açık olduğu saatte içeri çok sayıda araç girdi. Daha sonra bariyer kapatılınca araçlar içeride kaldı. Otomobili kapalı alanda kalan Bilge Can isimli vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada "Ben Bodrum’da yaşıyorum. Burası sürekli gelip gittiğimiz bir yer. Girerken açıktı, şimdi çıkmaya çalışıyoruz fakat kapatmışlar. Sonuçta burası Bodrum halkına açık bir plaj. Ama bu kapatmaya bir anlam veremedik. Belediye de bakanlıkla alakalı olduğunu söyledi. Çok saçma bir durum. Bodrum halkı bu plajdan yararlanamıyor. Bodrum halkı, dışarıdan gelen misafirler burada çoluğumuzla, çocuğumuzla denize giriyorduk ama maalesef bu kapatmayı yapmışlar" diye konuştu. 

Denize girmek için bahse konu yere gelen bazı vatandaşlar da yoldaki bariyerleri görünce şaşkınlık yaşadı. 

Demirbükü mevkisine giden yolun kapatılması, bölgedeki araç trafiğini de olumsuz yönde etkiledi. Balıkçı barınağı ve tekne indirip bindirme rampasının o noktada bulunması sebebiyle yoğunluğun yaşandığı caddenin bir de bariyerle kapatılması trafik keşmekeşine sebep oluyor. 

Orman yangınları gerekçe gösterilerek kapatmaya anlam veremeyen kimileri de “O zaman ormanlara giden tüm yolları kapatın” diyerek tepkilerini dile getiriyor.