BAŞARAN VE TOSUN'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

1 Kasım’da yapılacak Erken Genel Seçimler için çalışmalarına devam eden MHP Muğla...

BAŞARAN VE TOSUN'DAN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!
1 Kasım’da yapılacak Erken Genel Seçimler için çalışmalarına devam eden MHP Muğla 2. sıra milletvekili adayı Asım Başaran ve İlçe Başkanı Mehmet Tosun, önceki gün Ankara'da yaşanan terör saldırısına yönelik çok önemli değerlendirmeler yaparak, sağduyu çağrısında bulundular.

Mumcular ve Kızılağaç'ta kurulan pazar yerlerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili adayı Başaran ile Mehmet Tosun’a, esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Tek tek pazarcılar ile sohbet eden Başaran’a pazarcı esnafı yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı dert yandı. Artık Bodrum Yarımadası’nda yaşayan esnaf ve vatandaşlar olarak, Ankara’da en iyi şekilde temsil edilmek istediklerini belirten bir pazar esnafı şunları söyledi;

“Biz pazarcılar olarak zor şartlarda ekmek parası kazanıyoruz, ürünlerimiz para etmiyor. Bu da yetmezmiş gibi çifte standart uyguluyorlar. Bazı pazarcı kardeşlerimize küçük stantlar vererek adeta bezdirme politikası uyguluyorlar. Turgutreis, Gümüşlük ve Kızılağaç'ta pazar yerlerinde ne tuvalet var, ne de bir koruma. Kış geliyor, yağmurun altında mı ürün satacağız. Bize hep söz veriyorlar, ama hep lafta kalıyor. Biz sizi tanıyoruz ve biliyoruz. İlçe başkanlığınız döneminde ne zaman yanınıza gelsek ve yardım istesek hep çare buldunuz, yardım ettiniz. Gerek siz, gerekse de Mehmet Tosun Başkandan Allah razı olsun. Bizim umudumuz sizsiniz. İlçe başkanlığı döneminde yaptığınız destek ve çalışmaları asla unutmadık. Bu çalışmalarınızın da Ankara’da bizleri en iyi şekilde temsil edeceğinizden eminiz ve sizin daha da fazla yardım edeceğinize inanıyoruz. Sizleri Ankara’da görmek istiyoruz, yolunuz bahtınız açık olsun vekilim” dedi.

Gösterilen ilgi ve desteğe kayıtsız kalmayacaklarını belirten Başaran, MHP'nin seçim beyannamesindeki tarımsal projeleri hatırlatarak şunları söyledi;

“Toprak arazi reformunu gerçekleştireceğiz. Tarımda rekabet gücünü ve çiftçilerimizin gelirini artırmak için mazot, gübre, yem, elektrik gibi tarımsal girdilerden vergi almayacağız. Böylece mazotu 1 lira 75 kuruştan vereceğiz. Yüksek verim ve kalitede tohum, fide ve fidan geliştirilmesi ve üretimini destekleyeceğiz. Buğday, mısır, pamuk, soya, ayçiçeği, çeltik, fındık, incir, üzüm, kayısı, zeytin, yerfıstığı ve enerji bitkileri için fiyat garantisi vereceğiz. Et ve sütte garanti fiyat uygulamasına geçeceğiz. Hazine ile olan arazi uyuşmazlıklarını giderecek ve 2/B sorununu adil ve hakkaniyete uygun şekilde çözüme kavuşturacağız. Alacakların vasfı ne olursa olsun icra ve haciz uygulamaları sonucu hiç kimsenin gelirinin asgari ücretin altına düşmesine izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızı, tüketici kredisi ve kredi kartlarından kaynaklı borç ve yüksek faiz sarmalının neden olduğu yoksulluk tuzağından kurtaracağız” dedi.

Başaran; “Adım Adım Kaos Ortamına Sürükleniyoruz”

Pazar yerinde vatandaşlar ile sohbet eden Başaran, Ankara'da yaşanan ve 95 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını nefret ile kınadıklarını ifade ederek, Türkiye'nin adım adım kaos ortamına sürüklendiğini belirtti. Başaran; "Gözümüzün önünde, göz göre göre başladı bu süreç. Bugün hiç kimseyi suçlamak istemiyorum. Topyekun, ülke olarak milli bir ruhla birleşip, bu güzel ülkeyi Ortadoğu'nun ateş çemberine çevirmemek için ortak akılla hareket etmeliyiz. Hepimizi itidalli olmaya davet ediyorum. Bu topraklarda biz büyük badireler atlattık. Bunların da üstesinden gelecek potansiyele sahibiz. Herkesi, bu olayların üzerine büyük bir hassasiyetle gitmeye davet ediyorum” dedi.

İlçe Başkanı Mehmet Tosun: “İstihbarat Zafiyeti Olduğu Kanaatindeyiz”

Ankara'da yaşanan ve 95 kişinin ölümüyle sonuçlanan terör saldırısının Bodrum'daki yankıları sürüyor. MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun, saldırı haberini MHP Muğla Milletvekili Asım Başaran'ın seçim gezileri sırasında aldı. Terör saldırılarını şiddet ve nefretle kınadığını belirten Tosun, "Son derece üzgünüz. Savaşa hayır demek ve barışa destek vermek için Ankara'da biraraya gelen, miting alanında tepkilerini koymak üzere buluşan insanlarımız, hain bir terör saldırısı neticesinde yaşamını yitirdi. Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu durum içler acısı. Terör saldırıları artık ülkemizin başkentinde yaşanıyor. Eskiden bu tür olayları Arap baharının yaşandığı ülkelerden duyardık, bu tür haberleri o ülkelerin başkentlerinden izlerdik. Bugün Türkiye, bu tür saldırıları başkentinde yaşıyor. Aklımızı bir an önce başımıza almamız lazım. Ülkemizi yönetenlerin bu konuda ciddi tedbirler alması gerekiyor. İstihbarat zafiyeti yaşadığımız kanaatindeyiz. Bu saldırılar başkentimize kadar ulaşmış durumda. Teröristler, ülkemiz sınırlarından demek ki elini kolunu sallayarak geçebiliyor" diye konuştu.