BAŞARILI GİRİŞİMCİNİN ANİ VEFATI ŞOK ETTİ!..

Son yıllarda gösterdiği gelişmeyle Bodrum’un yerel markaları arasında yer alan ve...

BAŞARILI GİRİŞİMCİNİN ANİ VEFATI ŞOK ETTİ!..
Son yıllarda gösterdiği gelişmeyle Bodrum’un yerel markaları arasında yer alan ve içinde mandalina özü içeren Bodrum Mandalina Çikolatasını Uluslararası Patent alarak markalaştıran Suat Aydar, geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi.

Aydar, Bodrum Mandalina özlü çikolata yapımı için iki yıl uğraştıktan sonra geçtiğimiz Eylül ayında TUBİTAK’a başvurarak “Buluş” ödülü kazanmıştı. Bodrum Çikolata markası ile firmasını Bodrum’un yerel markaları arasına getiren Suat Aydar, işyerinde eşinin yanında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Bodrum'a 2012 yılında eşi Belgüzar Aydar ile evlenerek yerleşen ve 'Bodrum Chocolate' adlı mağaza ve atölyeyi açan Aydınlı mühendis 50 yaşındaki Suat Aydar, kendi üretimi yaklaşık 200 çeşit pasta ve çikolatasıyla büyük ilgi gördü. Aydar, Bodrum mandalinasına değer katacak yeni bir ürün için de harekete geçti. Kendine özgü kokusu olan Bodrum mandalinasının kabuğu ve püresinden çikolata yapan Aydar, Türk Patent Enstitüsü'nden geçen yılın Haziran ayında ulusal patent aldı. Aydar uluslararası patent almak için Danimarka, Belçika ve Rusya'daki laboratuvarlara başvurdu. Üç ülkenin laboratuvarlarından gelen sonuçların ardından uluslararası patent onayı da geldi.

5 ay önce de bir kalp krizi geçirdiği öğrenilen Aydar, önceki gün işyerinde geçirdiği son kalp krizinin ardından Ambulansla Bodrum Devlet Hastanesine kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Başta Suat Ustanın hayat ve iş arkadaşı Bergüzar Akşit Aydar olmak üzere yakınları ve iş çevresi büyük üzüntü yaşadı.

Suat Aydar’ın cenazesi bugün, Cafer Paşa Caddesindeki işyerine getirildi. Yakınları ve esnaf arkadaşları yaşanan ani kayıptan dolayı hem şaşkın, hemde üzüntü dolu anlar yaşadılar. Buradaki törenin ardından Aydar'ın cenazesi Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimine ait araçla Aydın'a götürüldü.

Aydın Hacı Ömer Camiinde kılınacak olan ikindi namazının ardından Suat Aydar'ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

Çikolata ustası Suat Aydar, son olarak 14 Şubat Sevgililer Günü için Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen etkinlikte vatandaşlara çikolata ikram etmişti.


Muhabir: Selçuk Şimşek