Başından Darp Edilip Havuza Atılmış!

Milas’ta bir eğlence mekanının yapay havuzunda ölü bulunan Zehra Bayır’ın başına balta veya satır gibi sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Başından Darp Edilip Havuza Atılmış!

Milas’ta çalıştığı eğlence mekanında başına sert bir cisimle vurulduktan sonra havuza atılan 2004 doğumlu Zehra Bayır yaşamını yitirdi. Olayın ardından gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü tutuklanırken, 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan, Bayır’ın madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masrafları için çalıştığı öğrenildi.

Olay, 24 Temmuz’da akşam saatlerinde ilçeye bağlı Selimiye Mahallesi’nde bulunan bir eğlence mekanında meydana geldi. 3 ay önce Konya’dan Milas’a çalışmak için gelen Zehra Bayır, eğlence mekanında şarkı söylemeye başladı. Zehra'nın madde bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılamak için eğlence mekanında şarkı söylediği öğrenildi. 

Edinilen bilgilere göre Bayır’a, işletme sahibi parasını biriktireceğini ve toplu para vereceğini söyleyerek bu süre içerisinde ödeme yapmadı. Kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve yaklaşık 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ve işletme sahipleri arasında tartışma çıktı. İddiaya göre, tartışmanın büyümesi üzerine balta ya da satır gibi sert bir cisimle Bayır’ın kafasına vuruldu. 

Darbenin etkisiyle yere düşen Bayır’ı işletmeciler daha sonra eğlence mekanın bahçesinde bulunan havuza attı. Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Havuzdan çıkarılan Bayır için yapılan kontrolde sağlık ekiplerince yaşamını yitirdiği belirtildi. Jandarma ekipleri bölgede geniş çaplı araştırma yaptı.

MEMLKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Savcının incelemesinin ardından Bayır’ın cenazesi otopsi işlemleri için Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan işlemlerin ardından Bayır’ın cenazesi 26 Temmuz’da Konya’nın Karapınar ilçesinde Cetli Mezarlığına toprağa verildi. 

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten jandarma ekipleri H.K., Y.İ.,T.K.,T.İ.,Ö.İ.,Ü.K. ve İ.İ.’yi gözaltına aldı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen İ.İ., Ü.K. ve Ö.İ. tutuklanırken, diğer 4 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

YAKIN AKRABASI KONUŞTU

Yeniçağ'dan Büşra İlaslan'ın haberine göre Zehra’nın yakın bir akrabası genç kadının ölümüyle ilgili şunları söyledi:

“Zehra’nın ölüm haberini ilk önce babaannesi haber alıyor. Zehra’nın babası ile birlikte Muğla’ya geçtik. Biz Milas yoluna giderken karakol komutanını aradık. O da bizi Adli Tıp Kurumu'na yönlendirdi. Adli Tıp Kurumu’na gittik. Burada bulduğumuz bir hocanın numarasını aradık. Böyle olaylarda hoca da götürülüyormuş. Bilgimiz yok bir şey öğrenebiliriz belki diye.

Hoca, cenazeyi almaya gidenin bir arkadaşı olduğunu ve ondan öğrendiği kadarıyla Zehra’nın balta ya da satır gibi bir şey ile kafasına darbe aldığını söyledi. Sonra tespit etmemiz gerekiyordu. Zehra’nın babası fenalık geçirdi, teşhis için girecek gibi değildi, ben girdim. Kolunda annesinin isminin yazdığı dövmesinden teşhis ettik. Bu olayı herkes duysun, suçlular cezasını alsın, başka canlar yanmasın” dedi.

"CİNAYETİ ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞTILAR"

Olaya ilişkin konuşan D.Y., ise farklı bir iddiada bulunarak Zehra’nın, ölü bulunduğu mekanda çalıştığını ve mekana gelen bir müşteri tarafından öldürüldüğünü öne sürdü. Cinayetin iş yeri sahibi İ.İ. ve çalışanları tarafından örtbas edilmeye çalışıldığını belirten D.Y., Zehra’nın darp edildiğini ve başından yaralandığını iddia etti.

18 yaşındaki kızını toprağa veren baba Oğuzhan Bayır ise “Tüm Türkiye duysun. Bir insanın kafasına nacakla vurulmaz. Ne yapmış olabilir benim kızım onlara. Suçlular cezasını çeksin…” diyerek isyan etti.