Başkan Aras, Açık Görüş'e Konuştu...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günden bu yana geçen 45 günlük sürede yaptıklarını ve yapmak istediklerini Kent Tv ekranlarında yayınlanan Açık Görüş programında anlattı.

Başkan Aras, Açık Görüş'e Konuştu...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, göreve geldiği günden bu yana geçen 45 günlük sürede yaptığı icraatları, yapmak istediklerini Kent Tv ekranlarında yayınlanan Açık Görüş programında anlattı.

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Açık Görüş programına konuk olan Ahmet Aras, yaklaşık 2 saat süren programda izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği programda gelen tüm soruları cevaplayan Aras, aynı saatlerde yapılan Kent Konseyi seçimlerinde başkan seçilen Arif Yılmaz ve yürütme kurulu üyelerine başarılar dileyerek başladığı konuşmasında özetle şunları söyledi.

“Seçim kampanyasında da belirttiğim gibi biz; Bodrum'u kollektif biçimde, katılımcı bir yönetim anlayışıyla, hep birlikte yöneteceğiz. Bodrum Kent Konseyi de bizim en büyük destekçimiz ve aynı zamanda denetçimiz olacaktır. Bu konseyde görev alacak değerli arkadaşlarımızın önerileri ve projeleri bize ışık tutacaktır. Öte yandan Kent Konseyinin özerk biçimde ve uygun ortam ve koşullarda çalışmalarını yürütebilmesi için her türlü desteği vereceğiz.”

İzleyicilerden gelen sorular içerisinde en fazla sorulan Kaçak yapılarla mücadele konusunda Başkan Aras, “kesinlikle kimseyi mağdur etmeden, yatırımcı- vatandaş ayırımı yapmadan haksız uygulamalara karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Ancak tek işimiz bu değil, turizm sezonu başladı, alt yapıya ilişkin acil yapılması gereken hizmetlere yoğunlaşmak zorundayız. Bu konuda vatandaşlarımızdan biraz zaman ve anlayış bekliyoruz” dedi.

“Gıda A.Ş'nin çok kontrolsüz yönetildiği bir gerçek, bu yüzden de bazı sıkıntılar yaşıyoruz ama bunlar aşılamayacak sorunlar değil. Bu kurumda bir değişime gitmenin zamanı gelmiştir. En kısa zamanda Gıda A.Ş bünyesindeki işletmelerimizi daha kaliteli hizmet veren, artı değer üreten bir kuruluş haline getireceğiz” diyen Aras, kadın sığınma evini de en kısa zamanda faaliyete geçirecekleri ve söz verildiği üzere belediye bünyesinde bir kadın-erkek eşitlik birimi oluşturacakları sözünü tekrarladı.

Bodrum Belediyesinin sahip olduğu mülkleriyle ilgili de gerekli incelemelerin yapıldığına dikkat çeken Aras, "bu yolla kimsenin haksız kazanç sağlamasına göz yummayacağız. Belediye mülkleri yasalara uygun olarak ihtiyaç sahiplerine, gerçek değerleri üzerinden kiralanacaktır. Belediyenin alacaklarını en kısa zamanda tahsil edeceğiz. Kimse belediyeyi bir rant aracı olarak göremez, buna izin vermeyeceğiz" dedi.

Bodrum’u özlenen eski haline getirme, doğal ve kültürel dokusuna uygun modern bir kent yapma konusunda kararlı olduklarını söyleyen Ahmet Aras, "Bodrumlu yurttaşların destekleri ve gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz" diyerek bitirdiği konuşmasında, hemşerilerimiz hiç endişelenmesinler, verdiğimiz tüm sözleri yerine getireceğiz, dedi.