Başkan Aras Soruları Yanıtladı...

Kent Tv ekranlarında yayınlanan Açık Görüş programına konuk olan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, belediye üst yönetiminde yaptığı son değişiklikler ve belediye çalışmaları ve yaşanan sorunlar ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Canlı yayında kendisine yöneltilen tüm soruları açık yüreklilikle yanıtlayan Aras, altyapı çalışmaları nedeniyle yaşanan bazı sorunlar için vatandaştan biraz daha sabır ve anlayış istedi.

Başkan Aras Soruları Yanıtladı...

Kent TV ekranlarında Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un sunduğu, canlı olarak yayınlanan Açık Görüş programına katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, son dönemdeki değişiklikler, belediye hizmetleri ve gelecek beklentileriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. İzleyicilerin çok yoğun ilgi gösterdiği programda gelen tüm soruları yanıtlayan Aras; altyapı, yolların durumu, su kesintileri ve imara ilişkin ayrıntılı açıklamalar yaparak, yıllardır çözülmeyen altyapı için yapılan yatırımların neden olduğu sorunlar için Bodrum halkından biraz daha sabır istedi.

Bodrum gibi rantın çok yüksek olduğu bir kentte başkanlık yapmanın çok zor olduğunu, genel olarak belediyedeki çalışma arkadaşlarından memnun olduğunu vurgulayan Aras, bu tür kurumlarda kimi zaman bazı görev değişiklikleri olmasının doğal bir süreç olduğunu ifade ederek özetle şunları söyledi;

“Adaylık sürecinden başlayarak üç yıl içerisinde yaşanan pandemi, yangınlar, ekonomik-sosyal sorunlar ister istemez çalışmalarımızda bizi zorladı ama tüm bu güçlüklere karşın özellikle de çevre ve doğa olayları, kıyıların korunması konularında üzerimize düşeni yaptık. Kuşkusuz çok istememize rağmen altyapıyla ilgili henüz eksiklerimiz var ama en geç bir yıl içerisinde tüm hizmetleri tamamlayıp, Bodrum halkının beklentilerini yerine getireceğiz. Ancak Bodrum halkından da biraz anlayış ve sabır bekliyoruz.”

Başkan Aras bir soru üzerine “çoğu iyi niyetli olmasına karşın eleştirilerin içinde bazı kişilerin özellikle eksik aradığı, beni ve hizmetleri manüple etmek için özel çaba gösterdiklerini hissediyorum” dedi.

İnşaat yasaklarıyla ilgili bir yasa olmadığını, turizm bölgelerinde valilik talimatlarıyla her yıl tarihlerin güncellendiğini, bu yıl da aynı şekilde davrandıklarını ama denetimlerin sürdürüldüğünü ifade eden Aras; Sivil Toplum Merkezi ve Öğrenci yurduyla ilgili çalışmalara da başladıklarını söyledi.

Aras bölgedeki kira sorunu ve konut fiyatlarıyla ilgili olarak da “bu bizim dışımızda devlet politikalarıyla çözülebilecek bir sorun ancak biz yine de konut arsası üretmek ve ucuz konut yapabilmek için girişimlerimizi sürdürüyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Başkan Aras, CHP genel merkezi, İlçe ve İl yönetimleri ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği ve diyaloğa fazlasıyla önem verdiklerini vurgulayarak, halkı bilgilendirme konusunda eksiklerinin olduğu biçimindeki eleştirileri haklı bulduğunu, bunu gidermek için daha sık bilgilendirme yapmak için bu tür programları her ay rutin olarak yapmayı düşündüklerini açıkladı.

İki saata yakın süren programı kaçıranlar https://www.youtube.com/watch?v=ZWB-4sXgmQU linkine tıklayarak programının tamamına ulaşabilirler.