Başkan Aras'a Provokatif Saldırı!

Dün akşam şehir dışından gelen konuklarıyla bir restoranda yemek yiyen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a önce sözlü ardından fiziki saldırıda bulunan, eski belediye çalışanı bir kişi gözaltına alındı. Öğle saatlerinde adliyeye çıkarılan şahsın serbest bırakıldığı öğrenildi.

Başkan Aras'a Provokatif Saldırı!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, dün gece Marina Yatch Klüp'te yaşanan olay ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Edinilen bilgilere göre eşiyle birlikte Bodrum'a gelen Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran'ı misafir eden Başkan Aras, Yatch Klüp'te diğer masalarda bulunan Bodrumlularla selamlaştığı sırada, A.Ö. adlı şahsın önce sinkaflı tacizlerine ardından fiziki müdahalesine maruz kaldı. Araya giren şahısların müdahelesi ile durdurulan şahıs, Başkan Aras'ın şikayetçi olması üzerine olay yerine gelen polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Geceyi nezarette geçiren A.Ö. öğle saatlerinde çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldı. A.Ö.'nün de başkan Aras'tan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Gece yaşanan çirkin olay ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Aras ise şunları söyledi;

"Bu arada bugün, bir haber sitesinde SKANDAL!! başlığıyla yayınlanan ve "bilgisi edinildi, öğrenildi, iddia edildi" gibi muğlak cümleler eşliğinde hakkımda ortaya atılan "Aşırı alkollüyken kavga ettiğim ve karakolluk olduğum" iddiası, dün akşam Marina Yacht Klüp'te misafirlerimle yemek yediğim sırada, Bitez Liman sorumlusu olarak görev yaparken, limana tekne bağlamak isteyenlerden rüşvet aldığı yönündeki şikayetler nedeniyle disiplin kurulumuza sevk edilen ve kurul kararıyla görevine son verilen bir şahsın; beni ve misafirlerimi önce sözlü, ardından fiziki tacize kalkışması ve bu tacize görevliler tarafından anında müdahale edilerek şahsın gözaltına alınması durumundan ibarettir." dedi.