BAŞKAN KOCADON BASINI KUTLADI

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü sebebiyle...

BAŞKAN KOCADON BASINI KUTLADI
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü sebebiyle Bodrumlu basın mensuplarına Karia Princess Otel'de kahvaltı düzenledi.
Bodrum'daki yerel ve ulusal basın mensuplarının davet edildiği kahvaltı keyifli sohbetler eşliğinde geçti.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, tüm basın mensuplarının Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutladı. Kocadon konuşmasında öncelikle halka anında haber vermek için, halkı bilgilendirmek için fedakarca görev yapan basın mensuplarına teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.
Kocadon, "özellikle düşünce özgürlüğü konusunda Tanzanya ile aynı sırada olmamız, gerçekten beni çok üzdü. Ama bununla ilgili yapılan istatistiklerde Bodrum'un olmadığını biliyorum, eminim. Eğer Bodurm olsaydı herhalde Amerika, İngiltere, sonra da Türkiye gelirdi, Bodrum gelirdi diye düşünüyorum. Ben Bodrum Belediye Başkanı olarak zaten seçim atmosferinde de hakkımda yazılan yazıları biliyorsunuz, fikir beyan eden köşe yazarlarımıza da teşekkür ettim. Önemli olan özgürlüklerin karşı tarafa zarar vermeyecek şekilde kullanılması. Tartışmanın, fikir alışverişinin, fikir birliğinin olmadığı bir ülkede barıştan ve güvenden bahsetmemiz mümkün değil." diye konuştu.
Kahvaltıya katılan, bir süre yerel bir gazetede yazılar yazmış olan küçük yazar Tamer Gezici ise "Türkiye basın özgürlüğüne daha çok dikkat etmeli" şeklinde mesaj verdi.
Basın mensupları kahvaltının ardından Başkan Kocadon ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.