Başkan ve Vekillerden Sandık Çağrısı

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesi, CHP’nin belediye başkanları ve Muğla milletvekilleri ortak bir çağrı yaparak, “Vatanını seven sandığa gelsin” dedi.

Başkan ve Vekillerden Sandık Çağrısı

Muğla’da, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi belediye başkanları, milletvekilleri ve CHP İl Başkanı sandık çağrısı yaptı. 14 Mayıs'ta yapılan 28. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı ilk tur seçiminde, Muğla genelinde 79 Bin 089 kişi sandık başına gitmemişti.

2. turda katılımı artırmak amacıyla çalışmalarını yoğunlaştıran CHP'liler, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Orman Gürün’ün sosyal medya hesabından "Vatanını seven sandığa gelsin. Demokrasi ve adalet kazanacak, Türkiye kazanacak!" notuyla paylaşılan video ile vatandaşlara mutlaka sandığa gitme çağrısında bulundu.

Videoda; Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 28. Dönem Muğla milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş derici ve Selçuk Özdağ, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Orman Gürün söz aldı.

Gürün, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ülkemize adaleti, demokrasiyi ve huzuru getirmek için vatanını seven sandığa gelsin” ifadelerini kullandı.