Başkandan Çalışmalarla İlgili Açıklama

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum Yarımadası’nın batısındaki birçok mahallesinin kanalizasyon ve arıtma problemini ortadan kaldıracak olan 120 Milyon TL’lik alt yapı çalışmasının 26 bin metresinin tamamlandığı açıklandı.

Başkandan Çalışmalarla İlgili Açıklama

Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği turizm merkezi Bodrum’da, Büyükşehir’in geçen Şubat ayında başlattığı yatırım çalışması devam ediyor. Bölgede yaşayan birçok vatandaşın yaz sezonunda yeterince özen gösterilmeden ve plansız çalışıldığı yönünde eleştiriler alan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, çalışmalar tamamlandığında Bodrum'un örnek bir turizm merkezi olacağını ifade ederek şunları söyledi;

“13 ilçesi, 569 mahallesi ile Muğlamızda önem ve aciliyet sırasına göre hizmet ve projelerimizi belirledik. Büyük bir aileyiz ve her ailede olduğu gibi eksikliklerimiz olacaktır. Özellikle alt yapı konusunda Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan sağladığımız kredilerle büyük altyapı yatırım hamleleri başlattık. Dünyanın ve ülkemizin gözbebeği ilçemiz Bodrum’un altyapısına ayrı bir önem veriyoruz. Güzellikleri ile herkesi büyüleyen Bodrumumuz üst ve alt yapıları ile örnek bir merkez olacak. Çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz ve yeni birçok projeyle hizmetin en iyisini hak eden hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü birlikte aileyiz birlikte Muğlayız.”

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, çalışmalarda yolların kazılıp kapatıldıktan sonra asfaltlama yapılmadığını, bazı site girişlerinin kapalı olduğunu, yeni konulan rögar kapaklarının ağzı açık şekilde etrafına güvenlik önlemleri alınmadan bırakıldığını ifade etmiş, özellikle Akyarlar bölgesinde 3 kilometrelik yolu 30 dakikada gidebildiklerini dile getirmişlerdi. 

120 kilometrelik atyapı çalışmaları tamamlandığında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hattına kavuşmuş olacak.