Basketbol Şenliğine 240 Öğrenci Katılıyor

Bodrum’da 240 öğrencinin katıldığı “6. Basketbol Şenliği” gerçekleştiriliyor. 

Basketbol Şenliğine 240 Öğrenci Katılıyor

Bodrum’da 240 öğrencinin katıldığı “6. Basketbol Şenliği” gerçekleştiriliyor. 

Bodrum Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından okullarda açılan basketbol çalışma gruplarındaki öğrenciler, yıl boyunca öğrendiklerini “6. Basketbol Şenliği”nde sergiliyor. Gümbet Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şenlikte Hüseyin Boyacı, Amiral Turgutreis, Zeyyat Mandalinci, Profilo Marina ve Şehit Serkan Göker İlköğretim okullarından 240 öğrenci mücadele ediyor. 

Sabah saatlerinde gerçekleştirilen törenin ardından başlayan turnuvada minik basketbolcular sahadayken bazı arkadaşları da tezahüratlarla tribünden onları destekliyor. 

Bodrum Halk Eğitimi Müdürlüğü antrenörü, Hüseyin Boyacı ve Şehit Serkan Göker İlköğretim Okulu Basketbol Branş Öğretmeni Umut Taş, etkinlik ile ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu sene 6’ncısını düzenlediğimiz turnuvada 5 okuldan 5 erkek, 5 kız takımı mücadele ediyor. Toplamda 240 öğrencinin katıldığı bir organizasyon. Önemli olan çocukların yıl boyunca öğrendikleri becerileri sergilemeleri. Toplumumuza, milletimize sportif ve ahlaklı öğrenciler yetiştirmek istiyoruz. Turnuva 3 gün sürüyor. Sabah 10.00 ile öğleden sonra 15.00 arasında. Maçlarımız arka arkaya oynuyoruz. Bütün Bodrumluları, basketbolseverleri turnuvaya bekliyoruz. Burada amaç çocuklarımızın spor yapması, hoş vakit geçirmesi ve eğlenmesi.”

Turnuva, 23 Mayıs tarihine kadar devam edecek.