459 Öğrenci Mücadele Etti...

Bodrum’da ilkokul öğrencilerinin mücadele ettiği basketbol turnuvası düzenlendi.

459 Öğrenci Mücadele Etti...

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Bodrum Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde basketbol eğitimi alan öğrenciler, turnuvaya çıktı. Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonu’ndaki turnuvaya Bitez Gülümser Danacı İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Zeyyat Mandalinci İlkokulu, Cahit Özvezneci İlkokulu ve Amiral Turgutreis İlkokulu’ndan 459 öğrenci katıldı. 

Minik sporcular yenme ve yenilmenin olmadığı müsabalarda mücadele etti. Etkinlikte halkoyunları, hip hop, baçata gösterisi ve Onur Gülen konseri gerçekleştirildi. 

Bodrum Halk Eğitimi Müdürü Hayri Karagöl, etkinlikte yaptığı konuşmada “Sporun birleştirici, bağlayıcı etkisini çocuklarla okullarda hayata geçirerek çocuklarımızın kurs sonunda belli organizasyonlar ile vitrine çıkmalarını sağlıyoruz. Halk Eğitimi merkezlerimizin okullarda giderek genişlemesi ile çocuklarımızın gelişimlerinin sağlanması en büyük hedeflerimizdendir.” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz ise “Çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak spora yönelmeleri en büyük hedeflerimizdendir. Bunun için köprü olan Halk Eğitimi spor hocalarımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.”