İddialarla İlgili Soruşturma Sürüyor...

Geçtiğimiz günlerde haberlere konu olan, iş görüşmesinde tanıştığı bir kişi tarafından dövülerek fuhuşa zorlandığını iddia eden Sibel Y. olayı ile ilgili soruşturma sürüyor.

İddialarla İlgili Soruşturma Sürüyor...

Geçen hafta çeşitli yayın organlarında yer alan haberde Sibel Y., Mart ayında Milas’ta yaşanan olayda, iş görüşmesinde tanıştığı Mutlu E. ve beraberindeki kişiler tarafından çalışacağı firmaya gidiyoruz denilerek bir çiftliğe götürüldüğünü, burada dövülüp cinsel saldırıya uğradığını iddia etmişti. 

Birkaç gün önce de A.G.İ isimli şahıs, Sibel Y.’nin sosyal medya hesabından kendi fotoğrafını yayınlayıp çete üyesi olduğu şeklinde beyanlarda bulunarak Sibel Y.’den şikayetçi oldu. Bunun üzerine emniyet Sibel Y.’nin ifadesini aldı. Bunun ardından 2 gün önce Bianet’te bir haber daha yayınlandı. Haberde de önceki akşam evine gelen polisin, yaptığı sosyal medya paylaşımı sebebiyle hakkında şikayet olduğunu ifade ederek Sibel Y.’yi karakola götürdüğü ve karakolda polisler tarafından yerlerde sürüklendiği iddia edildi. HDP Milletvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit de Sibel Y. olayını meclis gündemine taşıdı. 

Öte yandan Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, karşılıklı olarak birbirleri hakkında iddiaları bulunan taraflarla ilgili soruşturmasının devam ettiği öğrenildi. Adliye kaynaklarından edinilen bilgilere göre, bir internet haber portalında yayınlanan 'Adalet isteyen Sibel Y'nin evine baskın düzenlendi' başlıklı haberde "Milas’ta Mutlu E.’nin cinsel saldırıda bulunduğu ve sistematik olarak şiddet uyguladığı Sibel Y.’nin evine baskın düzenleyen polis evdeki tüm dijital materyallere el koydu" ifadelerinin gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, şikayet konusu olay üzerine Sibel Y.’nin ifadesinin alındığı, cep telefonu ile bilgisayarını rızası ile emniyete teslim ettiği ifade edildi.

Öte yandan söz konusu olayla ilgili cinsel saldırı ile suçlanan Mutlu E'nin ise verdiği ifadesinde suçlamaları reddettiği öğrenildi. Devam eden soruşturma kapsamında, Sibel Y. için ailenin korunması kapsamında koruma tedbiri uygulandığı ve koruma kararının halen devam etttiği bilgisi alındı.