Batı Anadolu Rallisi Bodrum'da Start Aldı

Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen, MESA 50. Yıl Batı Anadolu Rallisi, Bodrum'da start aldı.

Batı Anadolu Rallisi Bodrum'da Start Aldı
"Batı Anadolu Rallisi" Bodrum Yalıçiftlik'teki Hapimag Sea Garden Resort'dan start aldı

Klasik Otomobil Kulübü tarafından düzenlenen, MESA 50. Yıl Batı Anadolu Rallisi, Bodrum'da start aldı.

MESA Holding ana sponsorluğunda, Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Otel'den start alan ralliye, 1958-1988 yılları arasında üretilen 70 klasik otomobil katıldı. İçlerinde milyon dolarlık klasik araçların ve ender görülen modellerin de bulunduğu araçlar, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Araçları gören turistler fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

Klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiren "Batı Anadolu Rallisi" bugün Bodrum'un Yalıçiftlik koyunda yer alan Hapimag Sea Garden Resort'dan start aldı. 70 klasik otomobilin katıldığı yarışın ilk gün finali Bodrum Demirbükü Sahili'nde verildi. 300 kilometrelik bir parkurda gerçekleştirilecek ve iki gün boyunca sürecek ralli, 30 Haziran tarihinde gala gecesi ve ödül töreni ile sona erecek.

Klasik otomobil kulübü Başkanı Durgut Berberoğlu, 70 adet klasik otomobilin yarışlara katıldığını ifade ederek "bugün sabah başladı yarışlarımız, öğlene kadar devam edecek 70 kilometrelik bir yolumuz var. Toplam 70 otomobil 2 gün boyunca keyifli bir yarış yapacak. Bu otomobiller değerli araçlar. Kış boyunca kapalı garajlarda bekliyor ve daha sonra ilkbaharın gelmesiyle garajlardan çıkıyor" şeklinde konuştu.

'SPORA HİZMETİ TOPLUMSAL SORUMLULUK OLARAK GÖRÜYORUZ'

Renkli görüntülere sahne olacak ralliye ilişkin açıklamada bulunan Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Genel Müdürü Kerem Demirkol ise, "Ege Bölgesi'nin en büyük kapasiteye sahip olan tesisimiz; her zaman spor, sanat ve kültür alanında etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Bunu bir toplumsal sorumluluk olarak görüyor ve çok önemsiyoruz. Uluslararası Aquamasters Yüzme Şampiyonası gibi, Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği Tarihi Batı Anadolu Ralli'sine de destek verdiğimiz için çok mutluyuz. Nostalji rüzgarı estirecek bu organizasyonda kesinlikle çok keyifli vakit geçireceğiz. Bu yarışların turizme de katkısı oluyor. Yerli ve yabancı turistler" dedi.