BAYER, YALIKAVAK'TAKİ EVİNDE GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Miss Model of Turkey Yarışması'nda 2003 yılında Türkiye Mankenler Kraliçesi seçilen...

BAYER, YALIKAVAK'TAKİ EVİNDE GAZETECİLERE AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Miss Model of Turkey Yarışması'nda 2003 yılında Türkiye Mankenler Kraliçesi seçilen Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili olarak önceki gün serbest bırakılan tutuklu sanık Hakan Bayer'in iş adamı babası Ahmet Bayer, oğlunun serbest bırakılması ve yaşanan süreç hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Aslı Baş'ın ölümüyle ilgili davada, tutuklu sanık Hakan Bayer, dün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Davada adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve hakkında yurt dışı çıkış yasağı olan iş adamı Ahmet Bayer, Yalıkavak'taki villasında gazetecilere yaptığı açıklamada, tahliyenin kendileri için sürpriz olduğunu, kendilerinin tahliye kararını duruşma günü beklediğini söyledi.

Mahkeme heyetinin bu kararı adli tıptan gelen sonuç doğrultusunda verdiğini ifade eden Bayer konuşmasına şu sözlerle başladı;

"Bütün delillerin toplanmış olması, Hakan'ı suçlayacak hiçbir suç unsurunun bulunmaması nedeniyle, kendi iç oturumlarında tahliye kararı vermişler. Bize de çok güzel ve büyük bir sürpriz oldu. Çünkü oğlumuz neredeyse bir buçuk senedir hapis yatıyordu" dedi.

Hakan Bayer'in önümüzdeki süreçte açıklama yapacağını kaydeden Bayer, "Oğlum çıkalı daha 24 saat bile olmadı, o yüzden şimdi kendisi kameralar önüne çıkmak istemiyor. Ama süreç içinde kendisinin de mutlaka söyleyeceği bir şeyler olacaktır" diye konuştu. Süreç içerisinde çok ciddi hukuk ihlallerinin olduğunu iddia eden Bayer, sözlerine şöyle devam etti;

"Bilirkişi terörizmi yaşadık diyebilirim. Tabi bunların hepsi mahkeme dosyasında evraklarıyla birlikte sabit. Bunları da yüce yargıdan ortaya çıkarmasını, bunları bile bile yanlış rapor verebilen insanlar halen Türkiye'de varsa cezalarını çekmelerini sağlamasını diliyorum. Hiç kimse suçsuz yere hapis yatan kişinin ve ailesinin ızdırabını vebalini ödeyemez. Şuanda üçümüzde adli kontrol ve yurt dışı yaşadığımız var. Bundan sonraki süreçte gerçeğin ortaya çıkmasını Aslı Baş'ın ailesinden çok biz istiyoruz. Her şey araştırılsın, ortada hiçbir soru işareti kalamasın ki bize 1,5 senedir isnat edilen suçtan tamamen kurtulalım. Neticede dört kişi önünde aslı buradan kalktı atladı. Bunun görgü tanıkları var. Daha ilk günden bilinen adli tıp tutanaklarında darp izi olmadığı yazıyordu. Bunlarda ilk günden bilinen gerçeklerdi" dedi.

Bayer, Aslı Baş'ın neden intihar ettiğini 3 senedir düşündüğü ifade ederek şunları söyledi;

"Üç senedir düşünüyorum Aslı neden buradan atladı. Bizim ilk intiharından haberimiz yoktu. Aslı'nın vefatından 17 ay önce bir intihar teşebbüsünün daha olduğunu öğrendik. Şimdi ikisini birleştirince Aslı aslında hayatına son vermek istemedi. Ben ona eğer bizim ilişkimiz yürümez biter dediğim için, belki beni korkutmak ve bana bir ders vermek için atlama teşebbüsünde bulunmak istemişti" ifadelerini kullandı.

"Eğer aslı bir metre daha atladı yerin yanından atlasaydı çatıların üzerine düşecekti" diyerek sözlerini sürdüren Bayer, "Çünkü ilk intiharında da beş kutu ilaç ve alkol içiyor intihara teşebbüs ediyor fakat ilaçları içtikten bir saat sonra kendisi taksiye binip hastaneye gidiyor. Bunu sonradan öğrendim. O zaman da ölmek için bunu yapmamıştı" dedi.

Hakan Bayer'in annesi Gamze Bayer ise, çocuğuna karşı inancımı hiç yitirmediğini anlatarak, şöyle dedi:

"Çünkü çocuğumun nasıl yetiştirildiğini biliyorum. O bir karıncayı bile incitmeyen bir kişiliğe sahip bir insan. Allah herkese böyle bir evlat nasip etsin. Çok zordu geç gelen bir adalet. Şuan çok mutluyuz. Şimdi var gücümüzle oğlumun kaybettiği aylarını ve psikolojisini düzeltmek ve anne baba olarak bize de çok iş düşüyor. Allah geride suçsuz yere kalanlara Allah kolaylık versin."