BAYRAM COŞKUSU TURGUTREİS'TE DE ZİRVEDEYDİ

Turgutreis'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk Meydanı'nda...

BAYRAM COŞKUSU TURGUTREİS'TE DE  ZİRVEDEYDİ
Turgutreis'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı. Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 87. yıldönümü sebebiyle düzenlenen törene Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk, Turgutreis Jandarma Karakol Komutanı, Turgutreis Belediyesi Meclis üyeleri,Okul Müdürleri,Gaziler,Daire Amirleri,Siyasi Parti Temsilcileri,Sivil Toplum örgütleri,Öğretmenler,Öğrenciler ve Turgutreis Halkı katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Cumhuriyet Bayramı Şiir ve Kompozisyon yarışmaları düzenlendi, Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk tarafından öğrencilere hediyeler verildi.
Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk yaptığı konuşmasında; “Atatürk'ün kurduğu ve bizlere emanet ettiği en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşaması, onun ilke ve inkılaplarına sahip çıkmamıza bağlıdır” dedi.
Akşam saatlerinde düzenlenen Fener alayında ise Cumhuriyet coşkusunu yaşayan Turgutreis halkı ellerinde Türk Bayrakları ile sokaklara indi.
Akçaalan Mahallesi Belediye Kültür sarayı önünde toplanan yaklaşık 5 bin kişi ellerinde bayraklar ile Atatürk Meydanı'na yürüdü.
Bando eşliğinde yürüyen gurup sık sık Onuncu Yıl Marşı'nı okudu. Atatürk Meydanı'nda devam eden kutlamalar kapsamında marşlar seslendiren bandoya vatandaşlar da eşlik etti.
Gece havai fişek ve Halk oyunları gösterileriyle sona erdi.