Baz İstasyonu Kurulumu Engellendi!

Bodrum’da bir kıraathanenin terasına kurulmak istenen baz istasyonu, vatandaşları ayağa kaldırdı. 

Baz İstasyonu Kurulumu Engellendi!

Bodrum’da bir kıraathanenin terasına kurulmak istenen baz istasyonu, vatandaşları ayağa kaldırdı. 

Sabah saatlerinde Çırkan Mahallesi’nde bir kıraathanenin terasına bir GSM operatörü tarafından mülk sahibinin izniyle baz istasyonu yerleştirilmek istendi. Görevliler, bir vinç ve baz istasyonu parçaları ile kıraathane önüne geldi. 

Durumu fark eden işletme sahibi ve mahalle sakinleri, görevlilere tepki gösterip baz istasyonunun kurulmasını engelledi. Görevliler ise yeni bir baz istasyonu kurmayacaklarını, mekanın terasında bulunan baz istasyonunu değiştireceklerini ifade etti. Daha sonra bölgeye zabıta ekipleri geldi.

İşletme müşterisi İbrahim Mergen, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Burası kahve. Burada yeri geliyor 150-200 kişi oluyor. Bu kadar insanın sağlığıyla oynamak sizce doğru mu? Günahtır. Ben buraya sağlam geliyorum, 2 saat sonra baş ağrısı ile gidiyorum. Bir de sağlığa zararsız olduğunu söylüyorlar. O zaman bizim başımız neden ağrıyor? Artı, daha burada telefonlar da karışıyor, çekmiyor. Burada halkın sağlığıyla oynamak doğru mu? Sonuçta biz de insanız. Bizi insan yerine koymuyorlarsa, tamam koysunlar” diye konuştu. 

İşletmeci Fatih Sağlam da yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Yukarıda zaten bir tane var. Değiştireceğiz diyorlar ama daha büyüğünü koyuyorlar. Bunun insan sağlığına zararlı olduğunu herkes biliyor. Yetkililerin ilgilenmelerini istiyoruz. Bütün müşteriler şikayetçi. Buraya gelmeyiz diyorlar. Yetkililerden yardım talep ediyoruz.”

Mahalle sakinleri ve işletmecilerin tepkisi üzerine baz istasyonu şimdilik kurulmadı.