Bazı Ürünlerde Adet Sınırlaması Var!

Koronavirüs salgını tehlikesi nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmaya davet edilmesi ve ilerleyen günlerde sokağa çıkışların daha da sınırlanacağı beklentisiyle vatandaşlar ihtiyaç maddelerini stoklamak için marketlere hücum etti.

Bazı Ürünlerde Adet Sınırlaması Var!

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmesi sonrası vatandaşların büyük bölümü soluğu marketlerde aldı. Marketlerde ilk tükenen ürün, yüzde 80 alkol derecesiyle dezenfekte özelliği bulunan kolonya oldu. Daha sonra makarna, hijyen malzemeleri ve kuru bakliyat en çok satın alınan ürünler oldu. Hal böyle olunca marketlerde kolonya neredeyse tamamen tükendi, bazı ürünlerde ise azaldı. 

Bazı zincir marketler de stok yönetimini sağlıklı yapmak için çareyi bazı ürünlerin satış adetlerine sınırlama getirmekte buldu. Makarna reyonlarına “Makarna çeşitlerimiz 5 adet ile sınırlıdır” tabelaları asıldı. Kimi marketlerin yine en çok satılan ürünlerden olan lateks eldivenlere de 3 adet sınırlaması getirdiği görüldü.

Öte yandan içeriğinde, koronavirüs hastalığının bulaşmasına karşı etkili olduğu iddia edilen "kinin" bulunan toniğin de market raflarında tükendiği gözlendi.