BEDENİNİ KADAVRA OLARAK ÜNİVERSİTEYE BAĞIŞLADI

Bodrum’da yaşamını sürdüren ve önceki gün 95 yaşında hayata veda eden Muzaffer Erenus'un...

BEDENİNİ KADAVRA OLARAK ÜNİVERSİTEYE BAĞIŞLADI
Bodrum’da yaşamını sürdüren ve önceki gün 95 yaşında hayata veda eden Muzaffer Erenus'un naaşı vasiyeti üzerine kadavra olarak kullanılacak.

1922 yılında İstanbul’da doğan ve uzun yıllar İstanbul cemiyet hayatının tanınmış isimleri arasında yer alan Muzaffer Erenus, 95 yaşında Bodrum’da vefat etti. Vefat ettikten sonra bedeninin kadavra olarak kullanılmasını vasiyet eden Erenus'un bu son isteği yerine getirildi. Erenus’un bedeni gerekli izinleri alınarak 9 Eylül üniveristesi Tıp fakültesine kadavra olarak verildi.

CENAZE NAMAZI KILINIP ÜNİVERSİTEYE GÖNDERİLDİ

Önceki gün vefat eden Muzaffer Erenus için bugün öğle namazının ardından Bitez Gülsevim Rüştü Kaynak camisinde cenaze namazı kılındı. Yeğeni Ayşe Ersoy, Erenus'un uykusunda rahat bir şekilde vefat ettiğini ifade ederek “bir takım rahatsızlıkları vardı ama uykusunda rahat bir şekilde öldü, onun için çok seviniyoruz. Kendisini kadavra olarak 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesine bağışlamıştı. Gözü arkada kalmayacak, vasiyeti yerine geldi. Bizde bu yüzden çok mutlu olduk. Çok istiyordu böyle bir şeyi, ben öldükten sonra tıp fakültesi öğrencileri yararlansın benim bu bedenimden dedi ve öyle de oldu” ifadelerini kullandı.

TABUTUN BAŞINDA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİLER

Cenaze namazının ardından Erenus’un yakınları tabutunun başında hatıra fotoğrafı çektirdi. Çekilen fotoğrafların ardından Erenus’un cansız bedeni Bodrum Belediyesi Cenaze Nakil aracına koyularak İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp fakültesine götürülmek üzere yola çıktı.