Bedeninin Kalan Kısımları Arandı!

Bodrum’da yaklaşık 10 ay önce ortadan kaybolan ve geçen Temmuz ayında kafatası ve kaval kemiği bulunan Mehmet Ali Koran’ın bedenin kalan kısımları için geniş çaplı arama çalışması yapıldı.

Bedeninin Kalan Kısımları Arandı!

İçmeler mevkisindeki bir tersanede boyacılık yapan 36 yaşındaki Mehmet Ali Koran, 24 Aralık 2019 tarihinde ortadan kayboldu. 

16 Temmuz günü, İçmeler'de bir tersanede bakılan köpek tarafından bir kafatası bulunup tersane bahçesine getirildi. Birkaç gün sonra da aynı köpek bir kaval kemiği getirdi. Temmuz ayında tersane ve çevresinde arama çalışmaları yapılsa da herhangi bir ize rastlanmadı. 

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemeler Ekim ayı başında tamamlanırken, kemiklerin kayıp şahıs Mehmet Ali Koran'a ait olduğu ortaya çıktı. Bu gelişmenin ardından harekete geçen Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, Koran’ın 3 arkadaşı ile işverenin gözaltına aldı. 

5 Ekim günü Bodrum Adliyesi’ne sevk edilen şüphelilerden 3’ü savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Mehmet Ali Koran’ın işvereni Recep Akkalay ise sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bugün Mehmet Ali Koran’ın bedeninin geri kalan kısımları için arama çalışması yapıldı. Sabah saatlerinde Koran’ın ortadan kaybolduğu tersane ve çevresinde yapılan arama çalışmasına polis, jandarma, AFAD ve Muğla 911 ekipleri katıldı. Çalışmalara kadavra ve iz takip köpeği de destek verdi. 

Ekipler, bölgede buldukları elbise ve ayakkabıları titizlikle inceledi, şüphelendikleri yerleri kazıp kontrol etti. 

Yaklaşık 4 saat süren arama çalışmalarında yine bir ize rastlanmadı ve arama sonlandırıldı.