Beklenen Çalışma Tekrar Hızlandı...

Bodrum Gıda Çarşısı’nı eski haline döndürmek amacıyla başlatılan projede çalışmalar hız kazanıyor

Beklenen Çalışma Tekrar Hızlandı...

Bodrum’un çarşı merkezleri ve yaşam alanlarını Bodrum’un mimari dokusuna ve kent kimliğine uygun hale getirerek, görüntü kirliliği yaratan unsurları ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan projelerden biri olan, ancak ortaya çıkan çeşitli aksaklıklar nedeniyle sekteye uğrayan Belediye Gıda Çarşısı’ndaki çalışmalar tekrar başladı. Hız verilen çalışmalarla çarşının turizm sezona yetiştirilmesi hedefleniyor.

Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz aylarda hazırlanan proje doğrultusunda, Gıda Çarşısı'nı Bodrum’un mimari dokusuna ve kent kimliğine uygun hale getirmek, görüntü kirliliği yaratan unsurları ve imara aykırı uygulamaları ortadan kaldırmak amacıyla başlatılan çalışmalar Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ‘sezona yetiştirin’ talimatıyla hız kazandı.  

Yıllar içinde projeye aykırı eklentiler ve uygulamalar nedeniyle özgün dokusunu kaybeden ve görüntü kirliliği yaratan Bodrum Gıda Çarşısı’nı eski haline döndürmek amacıyla başlatılan proje kapsamında bugün, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından merdiven kulesinin yıkımı, meydanlık alandaki betonun kırımı, binanın dış yüzeyindeki taşların temizlenmesi işlemleri yapıldı. 

Dış yapısı ve altyapısıyla Bodrum'un merkezinde örnek bir görünüme sahip olması beklenen Bodrum Gıda Çarşı'nın turizm sezonu başında tamamlanması hedefleniyor.