Belediye Logosu Sorun Oldu!.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, deprem bölgesine gönderilen yardım kolileri üzerindeki Bodrum Belediyesi logosu nedeniyle sosyal medya üzerinden tartıştı.

Belediye Logosu Sorun Oldu!.

Herodot Kültür Merkezi’nde kurulan Bodrum Afet ve Acil Durum Lojistik Merkezi’nde toplanan ve deprem bölgesine gönderilen yardımların konulduğu kolilerdeki Bodrum Belediyesi logosu, kriz çıkarttı. Başkan Ahmet Aras'ın paylaşımındaki iddiaya göre, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, kolilerin üzerinde belediyenin logosunun yer almasına tepki gösterdi.

Bunun üzerine sosyal medya hesabından depremzede anne ile çocukların fotoğrafını paylaşıp zehir zemberek bir açıklama yapan Ahmet Aras, şunları dile getirdi;

“AKP BODRUM İLÇE BAŞKANI OSMAN GÖKMEN'E KAMUOYU ÖNÜNDE SESLENİYORUM.

Bu fotoğrafa dikkatle bak. Biz, sığınacak güvenli bir bina bulamayınca çocuklarıyla birlikte buz gibi havada sokakta, yağmurun altında oturan o anne gibi on binlercesine kışlık giyecek ve yiyecek sağlamak için zamanla yarışırken sen, Bodrumluların getirdiği eşyaların, giyeceklerin ve yiyeceklerin, Bodrum Belediyesi logolu kolilere konulmasını engellemeye çalışıyorsun ve bununla da yetinmeyip Herodot Kültür Merkezi'nde nefes almadan çalışan personelimizle tartışıyorsun, onları sözlü ve fiziki olarak taciz ediyorsun. 

Şimdi sana soruyorum, Bodrumluların getirdiği yardımların Bodrum Belediyesi logolu kolilere konulması seni ve partini neden rahatsız ediyor? O kolilerin üstündeki logo, rezillikte sınır tanımayan tarikat vakıflarının değil, 142 yıldır hizmet için var olan Bodrum Belediyesi'nin logosudur.

Ve zaman, siyasi rant kavgası yapmanın değil, dondurucu soğuklarda, betonların altında, sokaklarda kalan insanlarımızın yanında olma günüdür. Böyle bir zamanda, gölge etme başka bir şey istemiyoruz senden.”

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen ise Kent Haber'e yaptığı açıklamada yardım kolileri üzerindeki logoya bir tepkisinin olmadığını ifade ederken, sosyal medya hesabından Başkan Ahmet Aras’a şu yanıtı verdi;

“Bodrum Belediye Başkanı Aras. Böyle bir acının yaşandığı ulusal yas ilan edilmiş zamanda laf atma, tacizde bulunma, iftira atma, hele hele siyaset yapmanın zamanı değildir. Siz eğer bizim verdiğimiz desteği bile çok görüyorsanız denilebilecek tekbir şey kalmıştır; siyasetiniz batsın!”