BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Bodrum Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında olağanüstü...

BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI
Bodrum Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon başkanlığında olağanüstü olarak toplandı.

Saat 13:00'te Nurol Kültür Merkezi'nde başlayan toplantıda, yeni büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesiyle tüzel kişilikleri sona ererek kapatılan belde belediyelerinin 2013 yılı faaliyet raporları görüşüldü.

Faaliyet raporlarının okunması öncesinde söz alan MHP'li Meclis Üyesi Mahmut Özbelen, toplantı gündeminin kendilerine geç ulaştığını belirterek, bundan sonraki toplantılarda Belediye Meclisi Çalışma Usullerine uygun hareket edilmesini ve gündemin en az üç gün önce kendilerine ulaştırılması talebinde bulundu.

Başkan Kocadon ise Özbelen'in talebine cevaben, olağanüstü toplantı tarihinin bir önceki meclis toplantısında belirlenmesine rağmen, kapatılan belde belediyelerinden faaliyet raporlarının Bodrum belediyesine geç ulaştırılması nedeniyle böyle bir sıkıntı yaşandığını dile getirdi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu uyarınca hazırlanan faaliyet raporlarının onaylanmasının öncesinde, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Gümüşlük Belediye Başkanı Mehmet Tire, Ortakent-Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan ve Turgutreis Belediye Başkanı Mehmet Dinçberk'in kendi beldeleri ile ilgili olarak hazırladıkları sunuş yazıları okundu.

Başkan Mehmet Kocadon, Meclis toplantısını izleyenler arasında bulunan belde belediye temsilcilerine söz vererek, son çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Kocadon, tüm beldelerin sezona hazır olduğunu belirterek, şunları söyledi;

"Tüm belde belediye başkanlarına ve personeline teşekkür ediyorum. Görüyoruz ki hiçbir arkadaşımız, belediye nasıl olsa kapanıyor anlayışıyla çalışmayı bırakmamış, bu düşünceye girmeden sezona hazırlanmak için gayret göstermiş. Tüm geçmiş dönem belediye başkan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Yasası ile birlikte her biri mahalleye dönüşen beldelerin 2013 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri, Bodrum Belediye Meclisi'nde görüşülerek oylandı. Sıra ile okunan tüm beldelerin faaliyet raporları Bodrum Belediye Meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı.

Saat 13:00'te başlayan olağanüstü meclis toplantısı yaklaşık 45 dakika sürdü.