Belediyeden Psikolojik Destek Hattı

Bodrum'da, yeni tip koronavirüse karşı alınan (Kovid-19) tedbirler kapsamında, psikolojisi bozulan vatandaşlara yardımcı olmak için destek hattı kuruldu.

Belediyeden Psikolojik Destek Hattı

Bodrum Belediyesi, Kovid-19 ile mücadele kapsamında sosyal izolasyon yaşayan Bodrum halkının, pandemi konusundaki endişelerini gidermek, kaygı ve stres düzeyini dengelemek, vatandaşların zihinsel ve duygusal bütünlüğünü korumalarına yardımcı olmak amacıyla "Psikolojik Danışmanlık Hattı"nı hizmete aldı. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaptığı yazılı açıklamada, hattın 6 Nisan'dan itibaren hizmet vermeye başlayacağını bildirdi. Dünyayı etkisi altına alan salgının sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığa da etkileri olduğunu belirten Aras, vatandaşların, bu dönemde belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde görevli psikolog danışmanı arayarak destek alabileceğini kaydetti.

Sosyal izolasyon ve pandemi konusunda psikolojik danışmanlık hizmeti isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında, belediyenin 444 00 48 numaralı çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilecekler.