Belediyelerden Araçlara Dezenfeksiyon

Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyelerince zaruri olarak trafikte dolaşan tüm araçlar ücretsiz dezenfekte ediliyor.

Belediyelerden Araçlara Dezenfeksiyon

Koronavirüs tehlikesine karşı alınan önlemler genişletiliyor. Bodrum Belediyesi ekipleri de resmi araçların yanı sıra özel araçları da dezenfekte etmeye başladı. Belediye ekipleri, Gazderesi Caddesi üzerindeki Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde özel araçlar ile taksiler, dolmuşlar, polis araçları, belediye araçlarını dezenfekte ediyorlar. Dezenfekte işleminin sabah saat 09.00’da başlayıp 17.00’a kadar sürdüğü bildirildi. 

Otomobilini dezenfekte işlemi için getiren Avukat İzzet Barış Duruş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Belediyenin böyle bir hizmeti olduğunu öğrendik. Bize mesaj gönderildi. Memnunuz. Çünkü araçlarda viral problemler olduğunu basından öğrenmiştik. Onun için ilaçlama yaptırdık. Bu hizmetten memnunuz” dedi.

Öğrenci servis aracını getiren Emrah Karakabak adlı vatandaş ise “Belediyemize çok teşekkür ederiz. Olması gerekeni yaptı. Gerçekten halkına, öğrencisine sahip çıkıyor. Öğrenci servisi aracımı getirdim. Bodrum Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. 

Dezenfekte işlemine yoğun ilgi olduğu görüldü. Çok sayıda vatandaş, aracını dezenfekte ettirmek için geldi. 

Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz da hizmetin sağlıklı verilebilmesi için vatandaşlardan dışarı çıkması zaruri araçların dezenfekte için getirilmesini istedi. 

BÜYÜKŞEHİR 13 İLÇEDE TAKSİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi de toplu ulaşım araçlarından sonra 13 ilçede bulunan taksileri dezenfekte etti. Taksi şoförleri yapılan dezenfekte çalışmasından dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi koronavirüse karşı dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri 13 ilçede otogarları, özel ve belediyeye ait toplu taşıma araçlarını dezenfekte etmeye devam ediyor. Toplu ulaşımların yanı sıra 13 ilçede taksileri ve taksi duraklarının da dezenfektelerine başlandı. Menteşe’de bulunan 80 taksi sosyo kültürel alanda dezenfekte edildi. 

Taksiciler ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Korona virüs inşallah ülkemizden bir an önce gider. Sürekli yolcu taşıdığımız için araçlarımızın dezenfekte olması gerekliydi. Muğla Büyükşehir Belediyesi taksilere dezenfekte yaparak daha hijyen olmasını sağladı. Muğla Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyoruz” dediler. 

GÜRÜN'DEN 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “13 ilçede otogarlarımızı, özel ve belediyemize ait toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksileri de dezenfekte ediyoruz. Dezenfekte de yüzde 70 ve üstü alkol, yüzde 5 sodyum hipoklorit denilen çamaşır suyu ve sabun kullanıyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımız başta olmak üzere kronik hastalıkları bulunan vatandaşlarımızdan sokağa çıkmamalarını özellikle istiyoruz” dedi.