BESİAD İŞKUR İLE ANLAŞMA İMZALADI

Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği BESİAD gelenekselleşen Perşembe günü...

BESİAD İŞKUR İLE ANLAŞMA İMZALADI
Bodrum Esnaf ve Sanayici İş Adamları Derneği BESİAD gelenekselleşen Perşembe günü toplantısını Gümbet Flora Otelde gerçekleştirdi. Toplantıya Bodrum iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. BESİAD’ın bu haftaki konuğu ise Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon oldu. Toplantıya BESİAD yönetimi ve üyelerinin yanı sıra Deniz Ticaret Odası Başkanı Gündüz Nalbantoğlu da katıldı.

Toplantı ile ilgili Kent Tv mikrofonlarına konuşan BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Engin Kaplan, Bodrum için müjdeli bir haberde vererek şunları söyledi;

“Geleneksel Perşembe toplantılarımızdan birini gerçekleştirdik. Kimi zaman belediye başkanlarımız, kaymakamımız, mülki amirlerimizin birlikte vakit geçirdiğimiz toplantılar olarak düzenliyoruz. Bugünde Bodrum Belediye Başkanımız konuğumuzdu. Güncel konuları önümüzdeki dönemle ilgili projeksiyonları, öngörülerini paylaştık, yüksek bir katılım oldu. Dernek olarak plan projelerimizi paylaştık. Bodrum Esnaf Sanayici İş Adamları Derneği Türkiye İş Kurumunun 560 numaralı Özel İstihdam Bürosu Belgesini almıştır, 2012 Aralık ayı itibari ile, Bodrum da insan kaynakları iş ve iş bulmaya aracılık konusunda yetkili bir kurumdur artık, faaliyete başlattık. Bodrum mavisi projesi var, üyelerimizle ilgili indirimlerimiz devam ediyor” dedi.

Toplantıda kürsüye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise Bodrum iş hayatı ile ilgili görüşlerini dernek üyeleriyle paylaştı. Bodrum’un yenilenmesi gerektiğini ifade eden Kocadon şunları söyledi;

“Bizim birinci geçim kaynağımız turizm. Yorgun otellerimizi yenilemek zorundayız, yorgun kaldırımları yenilemek zorundayız, eski dolmuşları yenilemeliyiz hanutçuluğu bitirmeliyiz. 3 liraya tekila satılmaması lazım. Türkiye’ye yön veren zengin iş adamlarının yaşadığı bölge, ama yurt dışına baktığımızda farklı bir kesimin burada tatil yaptığı bir bölge. Ne kadar uçurum var arada. Turizmde kaliteyi yükseltecek her şeyi yapmalıyız. 2013’te turizmde yükselme olur yüzde 15’leri zorlarız. Turist kedini rahat hissettiği yere gelir. En büyük sıkıntımız turizmde sağlığı pazarlamayın. Yurt dışından gelen büyükelçilerin bana söylediği bu. Türkiye’ye gelecek turiste sigorta yapmakta çok zorlanıyoruz. Ayağına 3 tane kara diken batıyor 1000 Lira yazıyorlar. 2013’de Bodrumu güzel günler bekliyor Anadolu halkı Bodruma meraklı onlara en iyi şekilde hizmet etmeliyiz” dedi.

Toplantı soru cevap şekilde devam ederek BESİAD’ın faaliyet raporlarının okunması ile sona erdi.