BESİAD Olağanüstü Genel Kurul Yaptı

28 Ekim 2018’de yapılan seçimle Engin Ali Kaplan Başkanlığında yeni yönetim kurulunu belirleyen BESİAD, seçimli olağanüstü genel kurul yaptı.

BESİAD Olağanüstü Genel Kurul Yaptı

Bodrum Esnaf ve Sanayici İşadamları Derneği’nin ismindeki İşadamları ibaresi, İş İnsanları olarak değiştirildi. 

28 Ekim 2018’de yapılan seçimle Engin Ali Kaplan Başkanlığında yeni yönetim kurulunu belirleyen BESİAD, seçimli olağanüstü genel kurul yaptı. Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Seçimli genel kurulda Engin Ali Kaplan Başkanlığındaki yeni yönetim kurulu da belirlendi. Yönetim kurulunda yedek ve asil üyeler arasındaki birkaç değişikliğin dışında büyük bir değişiklik olmadığı görüldü. 

Genel kurulda derneğin 600 TL olan yıllık aidatı 1200 TL’ye, 1000 TL olan giriş aidatı da 2500 TL’ye çıkarılırken, dernek ismindeki İşadamları ibaresi oybirliği ile İş İnsanları olarak değiştirildi. 

Yönetim kurulunun 2 yıl olan görev süresi de, derneğin üyesi olduğu TÜRKONFED ve GESİFED gibi kurumlarla eşzaman sağlanabilmesi için 3 yıla çıkartıldı. Genel kurulda ayrıca yönetim kuruluna durumu iyi olmasına rağmen uzun yıllar aidatını ödemeyen üyeleri azil etme, bazı üyelerin aidatını iptal etme ve kimi üyeleri fahri üyeliği geçirme yetkisi verildi.

Seçimli genel kurulun ardından BESİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Asil Üyeleri şu isimlerden oluştu;

Engin Ali Kaplan, Neslihan Nazlıoğlu, Elvan Bilgin, Enver Kılıç, Kamil Abuzer Küsülü, Serkan Deveci, Murat Özkaya, Şehval Öztürk, Yılmaz Algül, Zeki Aydınlıoğlu, Bülent Çukur ve Murat Ogan. 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise şöyle;

Feridun Sezgin, Kemal Özyurt, Ethem Sagat, Mustafa Özçetin, Ahmet Şefik Ertem, Nazlı Aydoğan, Ayberk Apaydın, Uluç Tezer, Hakan Altınsoy, Tevfik Koç, Ahmet Gümüş ve Gündüz Nalbantoğlu.