BESİAD PERŞEMBE TOPLANTILARINI SIKLAŞTIRDI

Geleneksel Perşembe toplantılarına devam eden BESİAD, bu haftaki toplantısını öğle...

BESİAD PERŞEMBE TOPLANTILARINI SIKLAŞTIRDI
Geleneksel Perşembe toplantılarına devam eden BESİAD, bu haftaki toplantısını öğle saatlerinde Scala Restorantta düzenledi.

BESİAD'ın bugünkü toplantısının gündemi Bodrum ve Muğla’da Yerel Yönetimler projeksiyonu, bir diğer gündemi ise bazı alanlarda uygulaması başlayan, önümüzdeki yıllarda ise tüm şirketler için zorunlu hale gelecek olan, Ticari ve hukuki yazışmalarda yasal geçerlilik sağlayan “Kayıtlı Elektronik Posta” hizmeti sunan TÜRKKEP adlı hizmet sağlayıcı kuruluşun sunumu oldu.

BESİAD üyelerinin katıldığı toplantı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BESİAD Başkanı Engin Kaplan, toplantılarını üyelerinden gelen talep üzerine sıklaştırdıklarını ifade ederek şunları söyledi;

"Toplantılarımızın seçimlere kadar değişmeyen "Bodrum ve Muğla’da Yerel Yönetimler Projeksiyonu" başlıklı bir gündemi var. Bu gündemi her toplantımızda işleyeceğiz. Bu toplantılarda ortaya çıkan fikirlerin de dışında, akademik altyapısı olan bir havuz oluşturuyoruz. Bu çalışmanın neticesinde, Bodrum ve Muğla Belediyemizi yönetmeye aday isimlere bir projeksiyon sunmayı planlıyoruz. Hedeflerimiz, problemlerimiz, çözümleri, projelerimiz şeklinde bir dosya sunmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışan bir mutfağımız var ama Perşembe toplantılarıyla üyelerimizin de görüşlerini alıyoruz" dedi.

Havuza atılan ilk projelerinin Bodrum'da toplu taşıma sorununa ilişkin olduğunu ifade eden Kaplan, toplu taşıma kültürünün Bodrum'da oluşmadığına dikkat çekti. Kaplan sözlerine şöyle devam etti;

"Toplu taşıma kültürü Bodrum'da yok. Asgari ücretle çalıştırdığımız personellerimizin Turgutreis'ten Bodrum'a gelmesinin maliyeti 300 Lira. Bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. Zamanında halk minibüsleri ile buna çözüm bulunmuştu ama bu kalktı. Sadece asgari ücretle çalışan insanlara bu kolaylığın sağlanması, geçim sıkıntısına destek olmasını talep ediyoruz. Bu bizim yerel yönetimlere aday, Muğla ve Bodrum bazındaki adaylardan ilk talebimiz" dedi.

Bugünkü toplantılarında ise büyük marketlerle ilgili sıkıntıları tartışacaklarını belirten BESİAD Başkanı Engin Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü;

"Gros Marketlerle ilgi yönetimlerin sorumluluklarını, yerel esnaf ve iş dünyasına sağlaması gereken destekleri paylaşacağız. Her toplantıda taş taş üstüne koyarak aday olma cesareti ve fedakarlığında bulunmuş, Muğla ve Bodrum belediye başkan adaylarımızın işini kolaylaştırmak ve onların projelerine katkı sağlamak amacındayız" şeklinde konuştu.

Yaklaşık üç saat süren yemekli toplantıda BESİAD'ın projeleri ile ilgili üyeler kendi görüşlerini ortaya koyarak, fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantıda ayrıca BOSİS Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Oğuz Çavuşoğlu tarafından TÜRKKEP sunumu yapıldı.