BESİAD Üyeleri Sarnıç'ta Buluştu

Bodrum Esnaf Sanayici ve İşinsanları Derneği (BESİAD)’ın “8. İş İnsanları Zirvesi” hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, dernek üyeleri toplantıda bir araya geldi. 

BESİAD Üyeleri Sarnıç'ta Buluştu

Bodrum Esnaf Sanayici ve İşinsanları Derneği (BESİAD)’ın “8. İş İnsanları Zirvesi” hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, dernek üyeleri toplantıda bir araya geldi. 
 
Bitez Mahallesi’nde faaliyet gösteren Sarnıç Beach adlı mekanda gerçekleştirilen toplantıya BESİAD Başkanı Engin Ali Kaplan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve BESİAD üyeleri katıldı. 

Toplantıda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı Engin Ali Kaplan, “Derneğimiz bir buçuk aydır Yönetim Kurulu toplantılarına ara verdi. Ama bu sırada üyelerimizle bir araya geleceğimiz bu tür etkinlikleri yapmak istedik. Aslında yönetimin belli komisyonları şu anda devam eden projelerle ilgili çalışıyor. Tamamen tatil yapıyoruz anlamında değil. Bugünkü toplantımızda belli bir gündemimiz yok. Sadece üyelerimiz bir araya gelsin, sohbet etsinler. İlişkileri kuvvetlensin istedik” dedi. 

ZİRVENİN MUTFAK KISMINDAKİ ÇALIŞMALARI TAMAMLADIK

BESİAD’ın Ekim ayında düzenleyeceği zirveden de bahseden Kaplan, “Zirve ile ilgili çalışmaların mutfak kısmı sona erdi. Şimdi artık organizasyonun diğer detaylarının şekillendirilmesi kısmı kaldı. İlk davetimizi de Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a yaptık. Bu davetimiz esnasında Bodrum ve turizmin genel sorunları ile ilgili kısa da olsa istişareler yapma şansımız oldu. Bu zirveye hem bürokrat hem de iş dünyasının önemli isimlerini davet etmeye devam edeceğiz. Türkiye’de çok yapılmamış bir etkinlik hazırlığındayız. Ulusal anlamda ses getirecek bir etkinlik hazırlığındayız. Ekseninde iş dünyasının Bodrum’da buluşması var ama Bodrum’un tanıtımına ve ekonomik olarak değer katacak etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Sosyal fayda getiren boyutları da olacak” diye konuştu. 

Birçok projelerinin Bodrum Belediyesi ile örtüştüğünü de dile getiren Kaplan, “Önümüzdeki günlerde Başkan Ahmet Aras’la bir araya gelip projelerimizi anlatacağımız, bize de bir görev vermesini isteyeceğimiz bir görüşmemiz olacak” dedi.