Bilardo İl Şampiyonası Sona Erdi

Bodrum’da düzenlenen Bilardo Muğla İl Şampiyonası’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. 

Bilardo İl Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Bilardo Federasyonu Muğla İl Şampiyonası, Oasis AVM’de hizmet veren Akademi Bilardo’da 3 bant ve Amerikan Bilardo kategorilerinde gerçekleştirildi. Şampiyona sonunda Türkiye Şampiyonası 1. Etabına gidecek Muğla İli sporcuları da belirlendi. 

Organizasyon sonunda Oasis Gösteri Alanı’nda bir ödül töreni yapıldı. Törene Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı. 

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türkiye Bilardo Federasyonu Muğla İl Başkanı ve Akademi Bilardo İşletmecisi Hasan Pamuk’un bilardo sporu için yıllardır mücadele ettiğini dile getirerek şöyle dedi:

“Hasan Bey, bizlerden gerekli desteği bugüne kadar belki göremedi ama biz bundan sonra onun yanında olmaya söz verdik. Bodrum’a yakışan, insanları bir araya getiren bir spor dalıdır bilardo. Bizim de gençliğimizde oynamışlığımız, ıstaka tutmuşluğumuz var. Ben daha önce de turnuvalara katılmıştım. Bodrum için önemli bir spor dalı. Buranın tanıtımı için de önemli. Çünkü Dünyaca takip edilen, izlenen bir spor dalı.”

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:

“Yine güzel bir organizasyonda birlikteyiz. Spor bizim için vazgeçilmez. Hasan Bey ve değerli arkadaşlarımız gibi amatör sporlara hizmet eden arkadaşlarımızı takdirle karşılıyorum. Her zaman yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Bilardo sporu da herkesin oynayabileceği hem vücudu hem de zihni çalıştıran güzel bir spor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Derece alan ve turnuvaya katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.”

Turnuva sonunda Amerikan Bilardo kategorisinde 1. Ramazan Gültekin, 2. Enver Gökduman, 3. Aydın Mescioğlu ve 4. Göker Sancak oldu. 

3 Top Bilardo kategorisinde de 1. Hasan Pamuk, 2. Mustafa Bilgin, 3. Ahmet Koray Durmaz, 4. Mustafa Özbay oldu. 

Dereceye girenler ödüllerini Kaymakam Yılmaz, Başkan Aras ve diğer katılımcıların elinden aldı. Dereceye giren sporculara Bodrum Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Oasis AVM yönetimi ise kategoride birinci olan sporculara 500 TL’lik hediye çeki verdi.