Karahan’dan Bilgi'ye Sert Tepki

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’nin, “Bodrum’un hali içler acısı” başlığıyla yaptığı açıklamaya, tepki gösteren CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, “MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’nin Bodrum’dan haberi yok.” dedi.

Karahan’dan Bilgi'ye Sert Tepki

İbrahim Bilgi açıklamasında “Bodrum’da ilk defa yaz ortasında ilçemizi terk eden tatilcileri ve turistleri görüyoruz. Nasıl etmesinler ki! Su yok, yollar berbat. Plajlarımız pislik içinde. Arıtma tesislerimiz yetersiz. Bu yüzden çevre her geçen gün daha da kirleniyor. Bu sorunları çözmesi gerekenler ise sürekli bahane üretiyor. Su sorunu yüzünden DSİ suçlanıyor. Evet boru seçiminde belki hata yapılmış olabilir. Ama 8 yıldır Bodrum’dan fahiş fiyatlarla su parası toplayan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu sorunu çözmek için ne yapmış? Ayrıca DSİ hatlarıyla ilgisi olmayan onlarca mahallede sular kesik.” ifadelerini kullanmıştı. Bodrum Belediyesi’nin bütçe üzerinden de eleştiren Bilgi, “Burada huzurlarınızda bir kere daha vatanını, milletini, bayrağını Atatürk’ü seven tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunup Bodrum için beraber çalışalım diyorum.” çağrısı yapmıştı. 

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’nin bu sözlerine CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’dan tepki geldi. Karahan, “Cumhur ittifakının küçük ortağı MHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın İbrahim Bilgi yaklaşan seçimler münasebeti ile gündeme gelme ihtiyacı hissetmiş. Ancak yalan dolan bilgilerle sorunların muhataplarını şaşırtarak gündeme gelemezsiniz.” ifadeleri ile başlayan yazılı basın açıklamasında şunları dile getirdi:

“Bodrum’daki susuzluğun sebeplerini büyük ortağınız AKP Bodrum İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen defolu hatların yenilenmesiyle ilgili girişimde bulundu. Kendi sosyal medyasında da bu konuda halkımızı bilgilendirdi. Detaylar Sayın Osman Gökmen’de, sorun size anlatır.

BU PARALARIN NE KADARI BODRUM’A GERİ DÖNÜYOR?

Bodrum’un boşaldığını turizmin kısaldığını yazmışsınız. Sokağa pek çıkmıyorsunuz herhalde. Bodrum dolu ve ödediği vergilerle devletimizin gayri safi milli hasılasına ciddi katkılar yapıyor. Bu paraların ne kadarı Bodrum’a geri dönüyor? Hiç merak ettiniz mi?

Hükümet ortağınızla beraber Bodrum’a 20 yılda ne yaptınız? Yarım yamalak 42 milyon bedelle 2017 yılında ihale çıkan, 1 Ocak 2019 yılında bitmesi gereken devlet hastanesi diyeceksiniz. Onu da büyük ortağınız Sayın Osman Gökmen’e sorun. Jeneratöre gelen icrayı ve nasıl çözüldüğünü size anlatsın.

TOPRAKLARIMIZI BODRUM HALKIYLA BERABER SAVUNDUK

Vatanını, milletini sevenler bir araya gelsin demişsiniz. Bodrum’un kamusal alanları hazine parselleri satılıp 5 müteahhitlere kaynak aktarılırken neredeydiniz? Gıkınız çıkmadı. Yeşil alanlar, sit alanları, meralar vasıfları değiştirilip satılmaya çalışılırken siz sözde vatanseverler ortalıktan tüydünüz. Biz almış olduğumuz emanet toprakları Bodrum halkıyla beraber savunduk, savunmaya da devam edeceğiz. Tarih hepsini not ediyor. Gün gelip Önünüze koyacaktır.

Arıtma altyapısından bahsetmişsiniz. 15 yıl belediye başkanlığı döneminizde 3000 kişilik paket arıtma dışında bir altyapı yatırımı yapmayan sizsiniz, altyapıyı en son konuşacak da sizsiniz. Tabi ki döneminizde vatandaşın arsalarına yeşil alanları kaydırarak mülkiyetinizdeki imarlı alanları genişletmeyle uğraşmaktan altyapıya bakamadınız.

1 Milyar 105 milyon bütçe nereye harcanıyor diye sormuşsunuz. Bunu da yanlış biliyorsunuz. Bütçenin tamamı 1 milyar 81 milyondur. Bodrum belediyesinin 2022 bütçesi 718 milyon olarak 2021 Aralık ayı meclisinde oybirliği ile geçmişti. Daha sonra beceriksiz hükümetinizin marifetiyle artan maliyetlerle ek bütçe ile 946 milyona tekrar ek bütçe ile 1 milyar 81 milyona belediye meclis kararı ile yükseltilmiştir. Bütçe şeffaf ve denetlenebilirdir. Meclis üyesi arkadaşlarımıza sorun size anlatsınlar. Anlamazsanız, ilgili müdürlük bütün detaylarıyla size anlatır. Bilgisiz, belgesiz, tutarsız açıklamalarınızla siyasetin seviyesini düşürdünüz. 

Bodrum halkı uyanık ve bilinçlidir. Sizin karalama ve hedef saptırma numaralarınıza kanmaz. Sandıklarda görüşürüz Sayın İbrahim Bilgi.”