BİLİM VE SANAT BİR ARADA…

Özel Merter Koleji tarafından “Bilim ve Sanat Şenliği” etkinliği düzenlendi. Okul...

BİLİM VE SANAT BİR ARADA…
Özel Merter Koleji tarafından “Bilim ve Sanat Şenliği” etkinliği düzenlendi.

Okul içerisinde düzenlenen etkinliğe öğrenciler velileri, okul aile birliği üyeleri ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi. Düzenlenen etkinliğin amacı ise, öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları çalışmaların bir bölümünü yılsonunda sergilemek ve ailelerine göstermek olduğu ifade edildi.

Etkinlikte ayrıca okul aile birliği üyeleri tarafından yapılan yiyecek ve içecekler satışa sunuldu.

İlköğretim okulu öğrencilerinin yaptıkları el işi çalışmaları, bilimsel çalışmalar, resimler, Karagöz ve Hacivat gösterileri sunuldu.

Ayrıca etkinlikte bir ilköğretim okulu öğrencisinin gölge oyunu ilgiyle izlendi. Karagöz Hacivat oyununu oynayan minik öğrenci izleyenler tarafından yoğun alkış aldı.

Öğrenci öğretmen ve velilerin keyifli bir zaman geçirdiği etkinlikte Kent Haber’e bilgiler veren Okul Müdürü Gökhan Kubur, etkinliği geleneksel hale getirmek istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

“Bugünkü etkinlik yıl içerisinde öğrencilerimiz teoride öğrendikleri şeyleri pratiğe döktüler yıl içerisinde bütün bir yıl boyunca. Sonrasında da onlardan bazı örnekleri çıkartıp bugün burada sergiliyoruz. Velilerimiz de yıl içerisinde neler yaptığını rahatlıkla görebilecekleri bir etkinlik haline getirdik bunu bundan sonra da her yıl düzenleyeceğiz. Daha geniş katılımlı daha farklı yerlerde Bodrum çapınca daha geniş yapacağız bundan sonra. Burada matematikten beden eğitimine bütün branşlarla alakalı öğrencilerimizin öğrendikleri görsel malzeme hazırladıkları çalışmalar bunların her birisi. Bilim ve sanatın iç içe olduğu bir ortam bu, her şey var burada.”