Bill Gates Bodrum Kalesi’ni Gezdi

Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucusu, dünyanın en zengin insanları arasında bulunan Bill Gates, Bodrum'a geldi.

Bill Gates Bodrum Kalesi’ni Gezdi

107 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğindeki Lana isimli megayatla Aydın'ın Kuşadası ilçesine gelen Gates, İzmir’deki Efes Antik Kenti'ni gezip ikinci kez hacı olduktan sonra, yatıyla Bodrum’a geldi. Yaz aylarında da ilçeye gelen ünlü ismin bölgede ne kadar kalacağı ise bilinmiyor.

Sabahın erken saatlerinde Bodrum Kalesi önlerine demirleyen yattaki bota binen Bill Gates ve beraberindekiler, Bodrum Limanı’na geldi. Limanda karaya çıkan Gates, daha sonra tarihi Bodrum Kalesi’ne girdi. Ünlü milyarder, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve dünyanın en önemli su altı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapan kalede yaklaşık 2 saat kaldı. Kalenin her köşesini gezen Bill Gates’in Bodrum Kalesine hayran kaldığı öğrenildi. 

Bill Gates, daha sonra beraberindekilerle kaleden bota binerek limandan ayrıldı. Ünlü milyardere ziyareti esnasında korumalar da eşlik etti. Bill Gates’in kaleye girip çıktığı esnada bazı korumaları basın mensuplarının görüntü almasına engel olmaya çalıştı. O anlarda ilginç görüntüler oluştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür