Binaya Yapılan Köprü Tepki Topladı

Bodrum’da yoldan 3 katlı binanın cephesine doğru yapılan köprü, binada yaşayan diğer vatandaşların tepkisini topladı. Komşuları, köprüyü yaptıran Bodrum Belediye Meclis Üyesi Bahattin Kul'un da ağabeyi Akif Kul’un kendilerini de tehdit ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Tehdit iddialarını yalanlayan Kul, köprüyü engelli annesi için yaptırdığını ve tüm izinlerinin alındığını dile getirdi.

Binaya Yapılan Köprü Tepki Topladı

Çırkan Mahallesi Timuçin Sokak üzerindeki 3 katlı binanın en üst katına yoldan köprü yapımına başlandı. Orta katta oturan İsmail Tıkıl adlı vatandaş, dışarı çıktığında yürütülen çalışma ile karşılaştı. Evindeki odaların ışık almasını kısmen engelleyen yapıyı yaptıran komşusu Akif Kul’u sözlü olarak uyaran Tıkıl, bir yandan da yapı ile ilgili Bodrum Belediyesi’ne şikayette bulundu. İsmail Tıkıl, ayrıca emniyete giderek kendisini tehdit ettiğini öne sürdüğü komşusu hakkında şikayetçi oldu. Zabıta ekipleri, bahse konu binaya gelerek yapımına başlanan yapı ile ilgili inceleme yaptı.  

Bir gemide kaptanlık yapan İsmail Tıkıl, Kent Haber’e yaptığı açıklamada binanın ikinci katında yaşadığını ifade ederek şöyle dedi:

“Buraya dayatma yoluyla, cebren, evimizin üzerine balkon yapıyor. Girişini yukarıdan verdi. Odalar, camlar komple karanlıkta kaldı. Komşuluğu hiçe sayarak, insanlığı hiçe sayarak ‘ben yaparım oldu’ zihniyetiyle mağdur durumdayız. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

Şahsın kendisini tehdit ettiğini de iddia eden Tıkıl, yapının kaçak olduğunu savundu. 

Eklentinin, mutfak ve odasının ışık almasını engellediğini dile getiren Tuğba Tıkıl ise “Karanlıkta kaldım. Bu yapıyı istemiyorum” diye konuştu. 

“KÜÇÜK BİR ASANSÖR YAPILABİLİRDİ”

Binanın bahçe katında oturan Necla Şentürk ise “Cebren, zorbalıkla, bizim rızamız dışında buraya üst geçit yaptı. Annesi için yaptığını söylüyor. Oraya merdiven yapılacak olsa burada emsal teşkil eden bir sürü yer var. Küçük bir asansör gibi bir şey yapılırdı. Bu da gönül rızasıyla yapılırdı, konuşarak yapılırdı. Ama zorbalıkla kimse bir şey yapamaz” dedi.

“ENGELLİ ANNEM İÇİN YAPIYORUM, TÜM İZİNLERİ ALINDI”

Köprüyü yaptıran Akif Kul ise Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Evde engelli annem var. Ayda 4-5 kez ambulans geliyor, sürekli hastaneye gidiyor. Merdivenlerden indirip çıkartmakta zorlandığım için bu köprüyü yaptırdım. Yasal iznimizi aldık. O gün belediye ekipleri gelip inceleme yaptılar ve izni olduğu için ‘biz bunu yıkamayız’ dediler. Tehdit ettiğim iddiaları da doğru değil. Böyle bir şey olabilir mi? Burası Muz Cumhuriyeti midir? Tamamen asılsız bir iddia” diye konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür