BİR SİLAHLI VAHŞET HABERİ DE MİLAS'TAN!..

Önceki gün Bodrum'da nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir deniz kaplumbağasının...

BİR SİLAHLI VAHŞET HABERİ DE MİLAS'TAN!..
Önceki gün Bodrum'da nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir deniz kaplumbağasının 3 kurşunla öldürülmüş olarak bulunmasının ardından benzer bir vahşet haberi de Milas'tan geldi. Milas’a bağlı Pınarcık Mahallesi’nde meydana gelen olay akıllara durgunluk verdi.

Mahallede hayvanseverler tarafından beslenen bir köpek, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce silahla vuruldu. Yaralı vaziyette kanlar içerisinde yerde yatan köpeği gören vatandaşlar, Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi. İhbarın ardından olay yerine gelen zabıta ekipleri ve barınak yetkilileri, köpeğin silahla vurulduğunu tespit etti ve yaşama tutunmaya çalışan köpeğe yardım için harekete geçti. Görevliler tarafından araca bindirilerek tedavi için Milas Belediyesi Geçici Hayvan Barınağı’na götürülmek istenen yaralı köpek, barınağa ulaşamadan yolda öldü.

Sokak hayvanlarının silahla vurularak yada zehirlenerek katledildiğine dikkat çeken Güllüklü hayvanseverlerden Sabiha Daşdemir, Pınarcık’ta yaşanan vahşeti jandarma ekiplerine bildirdiklerini belirterek, “Pınarcık’ta yaşanan acı olay tüm hayvanseverleri üzdü. Hayvanlara tahammülü olmayanların diğer insanlara da tahammülü olmadığını düşünüyorum. Bu hasta ruhlu sadistler, hayvanlara olduğu kadar insanlara karşı da tehlike yaratıyor. Yetkililerin bu gibi durumlarda hassas olmaları gerekiyor. İhbarın ardından duyarlılık gösteren Milas Belediyesi zabıta ekiplerine ve barınak görevlilerine hayvanseverler adına teşekkür ediyoruz. Durumu haberdar ettiğimiz Bafa Jandarma Karakol Komutanlığı, yaşanan vahşeti araştıracağını bildirdi. Öte yandan barınak veterinerinin konuyla ilgili rapor yazarak jandarmaya bilgi vermesi beklendiğini öğrendik. Bu vahşeti gören kişilerin şahitlik yapmasını ve jandarmaya bilgi vermesini rica ediyoruz ve şu unutulmamalı; bugün köpek vuran bir kişinin yarın bir insanı vurmayacağının garantisini kimse veremez!” dedi.