Bir Türlü Tamamlanamayan Yolları Sordu

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Muğla ilini diğer şehirlere bağlayan yolların durumunu, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Adi Karaismailoğlu’na soru önergesi yoluyla sordu.

Bir Türlü Tamamlanamayan Yolları Sordu

Milletvekili Özan, Muğla ve çevresinde uzun yıllardan bu yana yapımı devam eden ve bir türlü bitmeyen Söke-Milas, Milas-Yatağan ve Muğla-Kale yollarının durumunu TBMM’de soru önergesi vererek sordu. İlk önce Söke-Milas yolunun Milas’ın Söke girişinde (Akkent-Garaj önünde) tıkanıp kaldığını; Özelikle Milas çevreyolu diye adlandırılan ve Beçin kavşağına kadar bölümün ise yıllardan beri bakımsız ve düzensiz görünümü ile marka şehir Milas’a yakışmadığını belirten Özcan "Bu bölümdeki çalışmalar en kısa zamanda başlanacak denmesine rağmen hala bir hareket görmüyoruz" dedi.

En ilginç olanının ise Milas-Yatağan yolunun Eskihisar (Stratonikeia civarındaki) olduğunu belirten Özcan: "Buradaki çalışmalar tam bir komedi! Bir önceki yıl sıcak asfalt dökülüp yol bitti diyorsunuz, ertesi yıl aynı bölgede tekrar yol çalışması levhaları vs. dikiliyor. Yol kenarına -bu bölgede hiç heyelan görülmemesine rağmen-duvar yapımı işi, duvar işi bitince yeniden sıcak asfalt dökümü yapılıyor. Bu sene ise geçen sene yapılan yolun karşısına aynı işler yani duvar işi vs. yapılıyor. Hiçbir kimse yapılan iyi bir şey ise karşı çıkmaz, çıkamaz. Bu bölgede heyelan tehlikesi varsa tüm duvarları bitirip, sonra asfaltı döker, çizgilerini çizer, trafik işaret ve levhalarını diker ve yolu trafiğe açarsınız. Her sene her sene yazıktır bu israfa” dedi.

Muğla’da yılan hikayesine dönen bir başka yol yapımının ise Muğla-Kale yolu olduğunu belirten Özcan: “10-15 yıldır devam ettiği iddia edilen bu yolda da çalışmaların ne zaman bitirileceği Muğla halkı tarafından merak edilmektedir” diyerek Bakan’a soru sordu.

Milletvekili Suat Özcan Muğla'nın turistik bir il olduğunu, özellikle yaz aylarında yol yapım çalışmalarının trafiği olumsuz etkilediğini belirterek, "sağlıklı bir planlama ile yolların bir an önce bitirilmesini ben de vatandaşlarımız da bekliyor" dedi.