Biri Hasarlı Şekilde Bulundu!

Bodrum’da kimliği belirsiz bir şahıs tarafından çalınan 2 motosikletten 1 tanesi hasar verilmiş şekilde bulundu. 

Biri Hasarlı Şekilde Bulundu!

Konacık Mahallesi’nde ikamet eden Yusuf Can Oluklu adlı gencin evinin önünde park halinde duran 2 adet motosikleti, kimliği belirsiz bir şahıs tarafından çalındı. Sabah motosikletlerini yerinde göremeyen genç, büyük bir şok yaşarken polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Motosikletlerin çalınma anları saniye saniye çevredeki güvenlik kamerasına yansıdı. 

Motosikletlerden 1’i bir süre sonra hırsızlık mahalline yakın bir yerde park halinde bulundu. Boş bir arazide bulunan motosikletin çeşitli yerlerine hasar verildiği ortaya çıktı. Diğer motosiklet ise hala kayıp. 

Olayla ilgili Kent Haber’e bir açıklama yapan Yusuf Can Oluklu, şöyle dedi:

“Bugün sabah işe gitmek için evimden çıktım. Motosikletlerimin ikisinin de yerinde olmadığını fark ettim. Daha sonra işe gidip izin aldım ve tekrar eve geldim. Emniyete gidip şikayetçi oldum. Motorlarımdan bir tanesini evimin hemen yakınında bir yerde buldum. Hasar verilmiş, çalıştırılmaya çalışılmış. Yan kapaklarını kırmışlar, kontağını zorlamışlar, kablolarını kesmişler. Benzin hortumunu kesip içindeki benzinini çekmişler, aküsünü sökmüşler. Polis ekipleri incelemelerini yaptılar. Güvenlik kamerası kayıtları inceleniyor. Çalınan diğer motosikletim hala bulunamadı.”

Öte yandan Yusuf Can Oluklu’nun motosikletinin yanında terk edilmiş plakasız bir motosiklet daha bulundu. Bahse konu motosikletin de çalıntı olabileceği değerlendiriliyor.