Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-27" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-27 04:24:36' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-27 04:24:36' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-27" and view_hour=04 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1656458

BİTEZ 2. EL PAZARINDA KRİZ YAŞANIYOR

Bitez Beldesi'nde yaklaşık 12 yıldır haftanın her Pazar günü kurulan Bitez 2. El...

BİTEZ 2. EL PAZARINDA KRİZ YAŞANIYOR
Bitez Beldesi'nde yaklaşık 12 yıldır haftanın her Pazar günü kurulan Bitez 2. El Pazarı'nın 3 Haziran tarihinden itibaren bir süreliğine kapatılacak olması tepkilere neden oldu.

Bit pazarı olarak da bilinen pazar yerinde stand sahibi olan yaklaşık 100 kişi Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez ile görüştü. Kalabalık nedeniyle Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda tansiyon zaman zaman yükseldi. Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, pazar yerinin 3 Haziran tarihinden itibaren bir süreliğine kapatılacağını ve konuyla ilgili meclis kararı alındığını ifade etti.

Başkanın yaptığı bu açıklama üzerine stand sahipleri alınan meclis kararına tepki gösterdi. Başkan Çömez, pazar yerinde yasalara aykırı bir şekilde tütün satışı yapıldığını ve bazı Zabıta görevlilerinin tehditler aldığını, pazar yerini bu nedenle kapatacaklarını ifade etti. Çömez ayrıca, pazar yerinde yeniden düzenlemeye gideceklerini bu sürenin ne kadar devam edeceğinin ise belli olmadığını söyledi.

Toplantıya katılan bazı stand sahipleri ise, yeni düzenleme ile pazar yerinde sadece Bitez'de yaşayanlara yer verileceğini ve dışarıdan gelenlere yer verilmeyeceğini iddia etti.

Daha öncede Bitez pazar yeri ile ilgili çok sayıda söylentinin çıktığını hatırlatan Çömez ise şöyle konuştu:

"Bitez pazar yerine çok sayıda stand açmak isteyen kişiler var. Yerimiz küçük olduğundan çok sayıda kişi stand açmak isteyerek belediyemize başvuruyor. O bölgede 3 Haziran tarihinden itibaren bir düzenleme yapacağız. Pazar yerinde amacına uygun olmayan satışlar yapıldığının duyumunu aldık, bir takım kişilerin zabıta arkadaşlarımızı tehdit ettikleri duyumunu aldık. Pazar yerimiz bu kadar yoğun talebi karşılamaya yetmiyor. Amacımız burada yeni bir düzenleme yapmak istiyoruz. Bununla ilgili meclise önerge geldi. Bizde bu önergeyi kabul ederek komisyona gönderdik. Komisyondan gelen raporda bir süreliğine pazar yerini kapatma kararı aldık. Meclis kararı alarak pazar yerinin kapanmasına karar verdik. Gerekli düzenlemeler yapılarak Bitez 2.el pazarı tekrar açılacaktır" dedi.

Mevcut yerle ilgili pazar yeri düzenlemesi projesi olduğunu ifade eden Çömez, "Kışın yağmurdan, yazın güneşten korunması için yeni pazar yerinde çadır sistemi kurmayı planlıyoruz" dedi.

Stand sahipleri ise yaz sezonu öncesinde pazar yerinin kapatılmasına karşı olduklarını söyledi.

Çoğu emekli olan ve ek gelir elde etmek amacıyla stand açan vatandaşların bazıları yapılacak yeni düzenleme sonrasında kendilerine bir daha buradan yer verilmeyeceğini düşündüklerini söyledi.