Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 13:01:59' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 13:01:59' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=500checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=13 and campaign_id=500update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658446

BİTEZ BELEDİYESİNDEN ÇEVRE EĞİTİMİ

Bitez Belediyesinin organize ettiği ve TEMA Vakfı Bodrum Gönüllülerinin desteği...

BİTEZ BELEDİYESİNDEN ÇEVRE EĞİTİMİ
Bitez Belediyesinin organize ettiği ve TEMA Vakfı Bodrum Gönüllülerinin desteği ile gerçekleştirilen erozyonla mücadele haftası kapsamında minik öğrencilere bu gün Meclis Salonunda bir seminer verildi.

Bitez Belediyesinin yürüttüğü ‘’Çevreci Küçük Mavi Eller’’ isimli proje kapsamında yürütülen etkinliler kapsamında bugün Mehmet-Gülümser Danacı İlköğretim Okulu 3, 4 ve 5. sınıf öğrencilerine seminer verildi.

TEMA Vakfı Bodrum Gönüllüsü Haluk Ortaç’ın sunumuyla bilgilendirilen çocuklar dikkatle anlatılanları dinlediler. Seminerde Erozyon ile mücadele etmenin yolları, yaşanan ilklim değişiklikleri ve çevrenin korunması gibi can alıcı konulara değinildi. Haluk Ortaç, Bitez Belediyesi ile ortak yürüttükleri bu eğitimlere devam edeceklerini, Bodrum Yarımadasında TEMA eğitimi almayan okul kalmadığını ve doğanın korunması ile ilgili olarak farklı konularda okullara eğitim vermeye devam ettiklerini ifade etti.

Emekli Fen Bilgisi Öğretmeni olan Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez de seminere katıldı. İbrahim Çömez öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, Bitez’i çok sevdiğini ve her insan gibi sevdiğimiz şeyleri korumak gerektiğine inandığını söyleyerek , geçmişte burasının 30-40 haneli 300 kişilik bir köy olduğunu, içme suyunun kazılan kuyulardan elde edildiğini ama şimdi o kuyulardaki tatlı suyun yerini deniz suyunun aldığını anlattı.

İbrahim Çömez, miniklere çevre bilincini öğretmenlik yaptığı dönemde öğrencilerine verdiği güzel bir örnekle şöyle anlattı;

‘’ Fen bilgisi Öğretmeni olmama rağmen o zamlarda Tarım derslerine de girdim. O dönemde öğrencilere şöyle bir ödev vermiştim, ‘’çocuklar herkes evinin bahçesine bir ağaç dikecek ve evinize gelip o ağaçların durumuna göre sizlere not vereceğim’’ dedim. Şuan karşılaştığım o dönem ki öğrencilerim bana ‘’hocam hani siz bize ödev vermiştiniz ya biz şimdi o limon ağacının limonlarını evimizde kullanıyoruz’’ diyorlar. Sizde bunu yapabilirsiniz, evinizin bahçesine bir ağaç dikin’’ dedi.