BİTEZ BELEDİYESİNDEN ZEYTİNYAĞI BULUŞMASI

Bitez Belediyesi’nin düzenlediği Zeytinyağı Buluşması açılış kokteyli geniş bir...

BİTEZ BELEDİYESİNDEN ZEYTİNYAĞI BULUŞMASI
Bitez Belediyesi’nin düzenlediği Zeytinyağı Buluşması açılış kokteyli geniş bir katılımla gerçekleşti. 28 Mayıs Perşembe günü Bitez iskele Kafede düzenlenen kokteyle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, birçok davetli ve Bitezliler katıldı.
Kokteylde bir konuşma yapan Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez “ Yapılan bu festival ile zeytinimizin ne kadar değerli olduğunu halkımıza anlatmaya çalıştık. Zeytin bizim yöremizin adeta simgesidir ” diyerek şöyle konuştu;
“ Zeytin birçok kişiye ekmek kapısıdır. Biz de zeytine olan bu önemi sonuna kadar göstermek için elimizden geleni yapacağız. Festivalimizde bize destek olan Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’a çok teşekkür ederim. Kendisi de bir Bodrum aşığı olarak değerlerine her zaman hassasiyetle sahip çıkmış biridir. Burada olan ve bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara ayrıca Bitez’lilere çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz bu festivali geleneksel hale getirip, önümüzdeki yıllarda daha yoğun katılımla gerçekleştirmektir.”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez’e böyle bir festival düzenlediği için teşekkür etti. Kocadon yaptığı açıklamada “ Bitez Belediye Başkanı Sayın İbrahim Çömez ve ekibine değerlerimize sahip çıkıp böyle güzel organizasyonları düzenledikleri için çok teşekkür ederim. Biz de Bodrum Belediyesi olarak ekibimizle birlikte Bodrum’un özgün değerlerine sahip çıkmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu tür organizasyonların her zaman arkasında olacağız” dedi.
Kokteylde festivale katılan konuklara zeytinyağlı yemekler ikram edildi. Zeytinyağlı yemekleri tatmak isteyen vatandaşlar kuyruk oluşturdu.