BİTEZ LİMANI DALGIÇLARCA TEMİZLENDİ

Bodrum'da lüks teknelerin bulunduğu limanda dalgıçlarca yapılan deniz dibi temizliği...

BİTEZ LİMANI DALGIÇLARCA TEMİZLENDİ
Bodrum'da lüks teknelerin bulunduğu limanda dalgıçlarca yapılan deniz dibi temizliği etkinliğinde, denizden kısa sürede 2 tona yakın çöp çıkartıldı.

Bodrum Belediyesi'nin "Deniz en çok mavi yakışır" projesi kapsamında geçtiğimiz haftalarda başlatılan deniz dibi temizliği çalışması, ilçeye bağlı Bitez Mahallesi'ndeki limanda devam etti.

Belediyeye ait 10 dalgıç ile Bodrum TEMA Vakfı ve Deniz Temiz Derneği'nin (TURMEPA) destek verdiği temizlik çalışmaları, çharter ve lüks teknelerin bulunduğu bölgede yapıldı.

Çalışmalara destek veren Deniz Temiz Derneği Bodrum Temsilcisi Ethem Güzelgün, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bodrum Belediyesi'nin sürdürdüğü etkinliğe destk verdiklerini söyledi.

Denizlerin temiz tutulması gerektiğine değinen Güzelgün, "Herkes kendi bölgesini temizlerse bu tür kötü görüntüler yaşanmaz. Deniz dibinde akıl almayacak derecede atık malzemeler çıkıyor. Bunun önüne geçebilmek için herkese çok iş düşüyor" dedi.

Bazı tekne sahiplerinin de izlediği etkinlikte, iki saatte denizden otomobil lastiği, sandalye, halı, demir, bira şişeleri gibi birçok atık malzemelerin de olduğu 2 tona yakın çöp çıkartıldı. Çıkartılan malzemeler limanda bir süre sergilendikten sonra ayrıştırılarak Bodrum çöplüğüne götürüldü.