BİTEZ’DE 3 GÜN SU KESİLECEK PANİĞİ…

Bitez köyiçi Atatürk bulvarındaki su boru hattında meydana gelen arıza nedeniyle...

BİTEZ’DE 3 GÜN SU KESİLECEK PANİĞİ…
Bitez köyiçi Atatürk bulvarındaki su boru hattında meydana gelen arıza nedeniyle Bitez’e 3 gün su verilemeyeceği haberleri Bitez’de yaşayanlara kısa süreli panik yaşattı.

Beldede Atatürk bulvarı su isale hattında meydana gelen arızaya Bitez belediyesi ve İsale hattını döşeyen yüklenici firma elemanları tarafından müdahale edildiği açıklandı. Sistemdeki bir T boruda meydana gelen çatlak nedeniyle sıkıntı yaşandığı öğrenilirken, Bitez belediye başkanı İbrahim Çömez, beldede 3 gün su kesintisi yaşanması gibi bir durumun olmadığı yönünde açıklama yaptı.

Çömez, beldede bulunan su hatlarının yenilendiğini, yaşanan son arızada ise yedek sistemin devreye alınması sayesinde su kesintisinin yaşanmayacağını ifade ederek şunları söyledi;

"Sabah bende belediyeye gelirken yol kenarında arkadaşlarımızın çalışmasını gördüm. İnip baktığımda bizim yeni şebekemizde bir parçanın kenarında su kaçağı vardı. Kontrol ettim ve arkadaşlarımıza bu yenileme çalışmanın müteahhit tarafından yapılması gerektiğini hatırlattım. Bunu arkadaşlarımız müteahhide bildirmişler ve bir parça değişerek bu sorun giderilecek. Ancak bu sorunla ilgili herhalde suyun kesileceği ile ilgili bir bilgi ulaşmış arkadaşlarımıza. Ben su idaresindeki arkadaşlarımızla yapmış olduğum görüşmede, oradaki suyun kapatıldığını ancak eski şebeke üzerinden suyun verildiğini herhangi bir su kesintisi olmayacağını, ancak Çağdaş Vadi evleri üzerinde birkaç evin sadece bu kesintiden etkileneceği konusunda bilgi aldık. Şuanda büyük bir su kesintisi söz konusu değil. Biz Bitez’in su şebeke hattını yeniledik. Bu yenilemiş olduğumuz şebekenin bir ana (T) parçası üzerinde kaynak yerde su kaçırma olayı vardı. O parçadan kaynaklanan bir sorun. Bu parça varsa müteahhit arkadaşlar hemen gelip değiştirecek. Şu ortamda bir su sıkıntısı yaşanması zor olur, bu sorunu büyümeden halledeceğiz. Zaten yedek sistemimizle suyu veriyoruz, halkımız bu konuda rahat olsun, susuz bırakmayacağız” dedi.