BİTEZ’DE CUMHURİYET SERGİSİ

CHP Bitez Belde Örgütü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle parti binası...

BİTEZ’DE CUMHURİYET SERGİSİ
CHP Bitez Belde Örgütü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle parti binası önünde "Atatürk ve Cumhuriyet" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi açılışına Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, CHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Öztürk, CHP Bitez Belde Başkanı Nuran Yüksel, CHP Belde Başkanları, üyeler, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP Bitez Belde Başkanı Nuran Yüksel serginin açılışında bir konuşma yaparak; “Cumhuriyetimizin 88. Kuruluş yıldönümünde Cumhuriyet sevdalılarını bir sanat etkinliğinde güzel beldemizde buluşturalım ve en büyük bayramımızı bir kez daha coşkuyla kutlayalım istedik” dedi.
Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sanat; sevginin umudun barışın buluştuğu yerdir. Sanat ve Sanatçı özü gereği muhaliftir. Hele bugünkü gibi, kulaklar sağır ve tıkalıyken, baskı, sansür ve tehdit sürerken. Her muhalife protestoya terör örgütü suçlaması yapılırken. Bugün “paranın padişahlığı” ile “yobazın karanlığı” geleceğimize ipotek koymak için harekete geçmiş ve çok yol almıştır. Ancak, ülkemin, halkçı, devrimci, özgür düşünceli, onurlu yurttaşları inanıyorum ki artık safları sıklaştıracaktır. Artık tek bir yürek olmayı öğrenecek, artık önce kendini sorgulayarak, hiç kimseyi öteleştirmemeyi öğrenecek ve o zaman “paranın padişahlığı” ve “yobazın karanlığına” asla geçit vermeyecek, asla teslim olmayacaktır. “Cumhuriyet Sergisi”nin oluşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi.

İdart Sanat Galerisi Sahibi Göknur Gürcan Arat, Oasis Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Mazhar Vardar, Zeynel Kılıç ve CHP Bitez Belde Örgütünün destekleriyle açılan sergiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Sergi 3 Kasım tarihine kadar CHP Bitez Belde Örgütü binasında sanatseverler tarafından gezilebilir.