Bitez'de Mağduriyet de Artıyor, Tepki de

İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Bitez Adliye Caddesi’nde Aralık ayı başından beri devam eden altyapı çalışmalarına tepki gösterdi. Kanber, “Çift vardiya sistemiyle 45 günde bitebilecek bir imalat, maalesef bugün itibariyle 5 aya doğru yaklaşmakta” dedi.

Bitez'de Mağduriyet de Artıyor, Tepki de

Bitez Adliye Caddesi’ni su taşkınlarından kurtaracak çalışmalarda, menfez yapımı geçen ay tamamlandı fakat çalışmalar nihayete erdirilmiş değil. Caddede betonlama dahil çeşitli işlemler devam ediyor. 

Önceki gün yaptığı yazılı basın açıklamasıyla Bodrum Belediyesi'ni sert sözlerle eleştiren İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, uzayan çalışmalara tepki göstererek şunları dile getirdi:

“Biz iktidarda olanların yanlışını söylemezsek, dost, arkadaş olamayız. Her şeye evet deyip, alkışlayanlardan da olamayız. Bodrum Belediye başkanımız iyi niyetle bu imalatı yaparken elbet bizler de sevinerek kendisine teşekkür ettik. Yine aynı noktadayız. Fakat bize göre çift vardiya sistemiyle 45 günde bitebilecek bir imalat maalesef bugün itibariyle 5 aya doğru yaklaşmakta.

ESNAF BORCUNU ÖDEYEMEZ HALE GELDİ!..

Sorunun nereden kaynaklandığını biz bilsek de vatandaşlarımız ve özellikle esnafımız son derece mağdur olmuştur. Mağduriyetin süresi uzamış, esnaf borcunu ödeyemez hale gelmiştir. Bu işi kurumların keyfiyetine bırakmamalıyız. Yol üzerindeki esnafımız neredeyse 4 aydır siftahsız dükkan kapatacak haldedir. Bu imalatın hızlı şekilde kurumlar arası koordine edilmesi gerekirken, koordinasyonsuzluk esnafımızı ve vatandaşımızı mağdur etmiştir.

KULAĞIMIZA MÜHENDİSLİK HATALARI GELİYOR!

Kusura bakmayın ama çalışan ekipler saat 17.00'ı iple çekiyor. Kurumların biri gelip, biri gidiyor. Sayın Belediye başkanımızdan bir an önce bir dokunuş bekliyoruz. Esnafımız neredeyse eylem yapacak hale gelmiştir. Ayrıca bir mühendislik hatası da kulağımıza gelen haberler arasında, inşallah doğru değildir.

Buradan yine uyarı görevimizi yapıyoruz. Esnafımızın dayanacak gücü kalmamıştır. Sorunun ivedi şekilde çözümü noktasında kurumları göreve davet ediyoruz.”

BEBEĞİYLE HENDEKTEN GEÇEMEDİ!..

Öte yandan bölgede henüz bitirilemeyen çalışmalar yüzünden araçların yanı sıra yayalar da zaman zaman güçlükle ilerliyor. Sabah saatlerinde bebek arabasıyla cadde üzerinde ilerleyen bir kadın, kazılan yol nedeniyle ilerleyemedi. Kadının yardımına koşan vatandaşlar, bebek arabasını içerisinde bebekle birlikte hendekten geçirdi. 

Cadde esnafı da bitmeyen çalışmalara tepkili. Bölge esnaflarından Enes Aşçıoğlu, “100 gündür yolda sıkıntı var” diyerek tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Bugün bitecek, yarın bitecek derken kapatılan yer tekrar açılıyor, tekrar yapılıyor. Biz bunu anlayamadık. Evet, bu işlerin de yapılması gerekiyor. Ama biz burada Aralık ayının 1’inden beri mağduruz. Siftah etmiyoruz, gelip akşama kadar durup kapatıyoruz. Her gün bir sürü masrafımız var. Sonunu merak ediyoruz. İnşallah sezona biter" dedi.