BİTEZ'DE SAHİL DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR!

Bitez'de, Bodrum Belediyesi ekiplerince önümüzdeki günlerde sahil düzenleme çalışmaları...

BİTEZ'DE SAHİL DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR!
Bitez'de, Bodrum Belediyesi ekiplerince önümüzdeki günlerde sahil düzenleme çalışmaları başlatılacağı bildirildi.

İlçeye bağlı Bitez Mahallesi Yalı Mevkinde, Bodrum Belediyesi ekiplerince sahil düzenlemesi yapılacağı öğrenildi. Belediye tarafından geçtiğimiz günlerde başlatılan ön çalışmalar kapsamında, sahilde bulunan ve ruhsata aykırı olduğu tespit edilen bazı işletmelerin ön cephelerinde, ekiplerce ölçme işlemleri gerçekleştirildi.

Yapılan tespitlerin ardından tadilattan geçecek alanların güzergahı kırmızı boyayla işaretlendi. Çalışmaların ardından ruhsata aykırı olan ve aralarında restoran, kafe, otel ve bazı evlerin de olduğu yapıların bir bölümünde tadilat ve yıkım işlemleri yapılacak.

Sahilin genişletilmesi ve daha iyi bir görünüme kavuşturulması amacıyla yapıldığı belirtilen çalışmaların, ne zaman başlayacağı ise henüz belirtilmedi.

Proje kapsamında işletmesinin zarar göreceğini belirten Dündar Bağcı adlı vatandaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin bölgede ölçüm yaptığını söyledi. Çalışmanın ne zaman başlayacağını henüz bilmediklerini ifade eden Bağcı, "Bu işaretlenen alanlar büyük ihtimalle yıkılacak. İşletmeciliğini yaptığımız dükkanın bir bölümü yıkılacak, hatta mutfaktan yeşil alan geçecek. Sahilde yaklaşık 25 işletme bu proje kapsamında tadilattan geçecek gibi görünüyor" dedi.

Restoran işletmecisi Halil Güngör ise "İşletmenin bahçe kısmının bir bölümü proje kapsamında yıkılacak. Bir bölümünden de yol geçecek" diye konuştu.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, muhabirimize yaptığı açıklamada, sahil düzenlemesi kapsamında bir çalışma yaptıklarını belirterek, ölçüm ve proje işlemlerini tamamladıklarını, konunun detaylarını önümüzdeki günlerde bir basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuracaklarını belirtti.