Bitez'in Arka Bahçesi ‘Akvaryum’

Göz alıcı turkuaz koyları ile Bitez, dünya markası Bodrum yarımadasının adeta cennet bahçesi. Özellikle yat turizminin vazgeçilmez güzergahlarını barındıran gözde turizm destinasyonu Bitez; Adaboğazı, Akvaryum koyu ve Çelebi adası gibi doğanın sunduğu hazineleri, yapılaşmadan uzak kalarak özenle korumaya devam ediyor.

Bitez'in Arka Bahçesi ‘Akvaryum’

Bitez, Bodrum yarımadasının ve ülkemizin önde gelen cazibe merkezlerinden biri olmayı sürdürüyor. Mandalina bahçeleriyle kaplı Bitez’de; teknelerin yanı sıra Bitez sahilinden karadan da ulaşılabilen Adaboğazı’nı, Bitez’in arka bahçesi Akvaryum koyunu ve hemen karşısındaki Çelebi Adasını ziyaret ederek cennete bir deneyim yaşayabilirsiniz. 

TEKNE TURLARI VE YAT TURİZMİNİN VAZGEÇİLMEZİ
 
Bitez'den gerek yürüyüş yaparak, gerek bisiklet ile gerekse de özel yatlar veya günlük tur tekneleri ile kısa süre içinde varılabilen bir cennet bahçesi olan Adaboğazı’nın hemen yakınında, tekneler ile ulaşım sağlanabilen Akvaryum koyu ve çaprazında Çelebi Adası bulunuyor. 

Bitez yalısından kalkan günlük tekne turlarının en fazla 30 dk. içinde ulaştığı Adaboğazı, Bodrum yarımadasının en durgun ve en temiz doğal koylarından. Yeşilden maviye süzülen turkuaz koyları, yer yer çam ağaçları ve endemik bitki örtüsü ile kaplı doğal ada parçaları, Bitez'i diğer koylardan çok daha ayrıcalıklı bir konuma getiriyor.

Yapılaşmaya da kapalı olan Adaboğazı, adeta bir milli park havasında, turistlerin ve Bodrum yarımadasında yaşayanların doğa ile iç içe sakinliği ve huzuru bulduğu nadir noktalardan. 

Bodrum yarımadasında görülmesi gerekenler listesinin başında yer alan Bitez, cennette bir deneyim yaşamak isteyenlerin de ilk tercihi.