Biz de Onunla Gitmek İstemiyoruz!

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın belediye meclis toplantısında sarf ettiği “Bakanlığa giderken, genel müdüre Ak Parti İlçe Başkanı ile birlikte gitmek zorunda değilim. Ben gittiğimde Bodrum Belediye Başkanı olarak gereğinin yapılmasını isterim.” sözlerine yanıt verdi.

Biz de Onunla Gitmek İstemiyoruz!

Aralık ayı meclis toplantısında Ak Partili Meclis Üyesi Ayşen Kılıç Bozan, 2019 yılında CHP’li meclis üyelerine Bodrum’un sorunlarını bir dosya haline getirip beraber Ankara’ya gitme teklifi sunduğunu fakat bugüne kadar bir dosya hazırlanmadığını söylemişti. 

Bunun üzerine söz alan Başkan Aras, “Bakanlığa giderken, genel müdüre Ak Parti İlçe Başkanı ile birlikte gitmek zorunda değilim. Ben gittiğimde Bodrum Belediye Başkanı olarak gereğinin yapılmasını isterim. Bunun da böyle olması lazım ve Ak Parti İlçe Başkanımızın da bana destek olmasını beklerim. Telefonla olur, başka bir şeyle olur. Zaten biz bunları yaptık, gittik. Planlar konusunda ne kadar uğraştık ama çözülmedi. Git gel, git gel Ankara’ya. Randevu da çok güzel veriyorlar ama ağzımıza bir parmak bal çalıp gönderiyorlar. Bunu da hepimiz biliyoruz. Yine de vazgeçmiş değiliz.” ifadelerini kullanmıştı. 

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın bu sözlerine yanıt vererek şu ifadeleri kullandı:

“Ahmet Başkan bizle gelmek istemeyebilir, bu gayet normaldir. Ahmet Başkanın, Bodrum’un meselelerini çözmek için hiç Ankara’ya gittiğini bizler görmedik. En son kendisi gittiğinde paylaştığı fotoğraflarda genel başkana diplomasını göstermeye gitmiştir ya da CHP İlçe Yönetimi ile beraber kendilerini göstermeye gitmişlerdir. Hangi genel müdürle, hangi bakan yardımcısıyla vesaireyle gidip de fotoğraf verdiğini, Bodrum’un meselesini hangi kuruma taşıdığını kamuoyu ile paylaşmıştır. Bunlar son derece yapmacık hareketler. Doğrudur, biz de onunla gitmek istemiyoruz. Bizim Ankara’ya gidiş amacımız, bizim milletvekillerimiz, il başkanımız, il yönetimimiz, ilçe yönetim kurulu üyelerimizin gidiş amacı Bodrum’a en iyi nasıl getirebiliriz ile alakalıdır. 1-2 gün içerisinde yeniden Ankara’ya gideceğiz. Yine ilgili bakanlıklarla, genel müdürlerle görüşeceğiz. Onlar sadece gezmeye giderler, diplomasını gösterirler. Oradan başka bir yere geçerler. Bodrum’un meselesi onların konuları olmadığın için, bizim meselemiz de Bodrum meselesini taşımak olduğu için, doğrudur bizle gitmek istemezler.”