BkMM MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Yaklaşık iki yıldır düzenli yapılan, ülke gündemindeki konuları eş zamanlı olarak...

BkMM MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Yaklaşık iki yıldır düzenli yapılan, ülke gündemindeki konuları eş zamanlı olarak 30 ilde muhataplarıyla konuşmaya çalışan Türkiye Küçük Millet Meclisi bünyesindeki Bodrum küçük Millet Meclisinin Mart ayı toplantısının konusu yine yerel seçimlerdi.

Şubat toplantısında Bodrum belediye Başkan Adaylarını ağırlayan meclis, bu kez Muğla Büyükşehir adaylarını davet etti. CHP adayı Osman Gürün, AK Parti adayı Mansur Harmandar ve HDP adayı Ayşe Erdem’in çağrıldığı toplantıya yalnızca MHP adayı Mehmet Erdoğan katıldı. HDP adayı Ayşe Erdem’in Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri nedeniyle katılamayacağını bildirirken, CHP ve AK parti adaylarının hiçbir gerekçe göstermeden katılmadıkları açıklandı.

Toplantının ilk bölümünde adaylığı ve projeleriyle ilgili bilgiler veren Erdoğan; tüm adayları bir masa etrafında, gerekirse bir televizyon programında projeleri konuşmak üzere tartışmaya davet etti. Erdoğan, MHP olarak başından beri büyükşehir yasasına karşı çıktıklarını, ancak şu an yasalaşan mevcut durum çerçevesinde en iyi hizmeti verebilmek için çalıştıklarını ve projelerini hazırladıklarını ifade etti.

Muğla’nın bir turizm bölgesi olmasına karşın tarım, tarıma ve turizme dayalı sanayi konusunda da önemli değerleri olduğunu, tüm bu değerleri halkın yararına kullanabilecek, alan yönetimini iyi bilen, kamuyu iyi tanıyan, vizyon sahibi bir belediye başkanına ihtiyaç olduğunu, kendisini bu konuda yeterli donanıma sahip gördüğü için aday olduğunu açıklayan Mehmet Erdoğan özetle şunları söyledi:

"Muğla geniş bir coğrafya ve tarihi, tarımı, turizmi, tabiat varlıklarıyla birlikte düşündüğümüzde hak ettiği hizmeti alamamış bir bölge. 25 yıllık idarecilik deneyimim, 3 yıllık milletvekilliği tecrübem ve tüm kalbimle Muğlaya hizmet edeceğime, Muğla’nın sosyal, kültürel, tabii ve tarihi değerlerini koruyacağıma, Muğla’da; talana, yağmaya ve rantçılara fırsat vermeyeceğime, Muğla’nın koylarını ve köylerini koruyacağıma, Muğla’nın ve Muğlalının bir kuruşunu bile yedirmeyeceğime ve yedirtmeyeceğime söz veriyorum" dedi.

"Muğla’lının istemediği hiçbir şeyin altına imza atmayız" diyen Erdoğan, bir soru üzerine, "seçim kampanyamızı mütevazi bütçelerle, partili ve dostlarımızın gönüllü katkılarıyla sürdürüyoruz" dedi.